Bez kategorii

Jak złagodzić kaca?

Kac to zjawisko, które skutecznie może uprzykrzyć nam dzień. Poprzez nudności, ból głowy oraz zachwianie równowagi nie możemy się zorganizować. Jak złagodzić kaca, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków picia alkoholu? Istnieje kilka sposobów warto, więc je poznać zanim zaczniemy dobrze się bawić.

Zacznij przed spożyciem alkoholu

Najlepiej rozpocząć kurację przed piciem alkoholu. Najlepiej być wypoczętym i wyspanym. Dobrze też zjeść coś tłustego, co spowolni wchłanianie alkoholu oraz dostarczyć organizmowi dużą dawkę witaminy c. Warto także spożyć 2KC – suplement, który niweluje objawy kaca. Dobrze też powstrzymać się od palenia papierosów, ponieważ nikotyna wzmaga działanie alkoholu.

Co robić podczas picia alkoholu?

Podstawą udanej imprezy jest niemieszanie alkoholi. Zmieszanie trunków niestety prowadzi do wymiotów a następnie silnych objawów kaca. Dobrze jest też pić z przerwami i najlepiej spożywać do tego posiłek. Wiele osób poleca również popijanie alkoholu napojami niegazowanymi.

Jak złagodzić kaca o poranku?

Najlepiej na kaca działa zimny prysznic oraz wyjście na świeże powietrze. Dobrze też wypić elektrolity, aby uzupełnić ich brak spowodowanym wypłukaniem przez alkohol. Trzeba także dużo pic wody w celu nawodnienia organizmu.

Dzięki zastosowaniu się do tych porad i stosowaniu suplementów takich jak 2KC możemy skutecznie złagodzić objawy kaca. A z tym związana jest poprawa samopoczucia oraz energia do działania po upojnej nocy. Jest to szczególnie ważne, kiedy musimy być aktywni w pracy oraz domu.

Dodaj komentarz