Bez kategorii

Jak wrócić do swojej wagi po urlopowym obżarstwie?

Czas wakacji to okres, w którym większość z nas zapomina o diecie i pozwala sobie na dużo więcej niż na co dzień. Nic w tym dziwnego – każdy z nas chce w pełni wykorzystać swój urlop i maksymalnie cieszyć się z tego czasu. Co zrobić jednak, aby wrócić do swojej formy sprzed urlopu?

Zbilansowana dieta i dużo ruchu

Po udanych wakacjach nasza waga może pokazać nawet kilka kilogramów więcej. Przyczyniają się do tego niezdrowe i nieregularne posiłki, brak aktywności fizycznej oraz często alkohol w postaci słodkich drinków, które dostarczają naszemu organizmowi bardzo dużą ilość zbędnych kalorii. Kluczem do sukcesu przy powrocie do formy sprzed urlopu jest prawidłowa dieta, a także regularna aktywność fizyczna. Najbardziej znaczące są posiłki, jakie spożywamy na co dzień. Powinny być one zbilansowane, zdrowe, bogate w owoce i warzywa. Pilnujmy jednocześnie, aby stale utrzymywać pewien deficyt kaloryczny – tylko wówczas bowiem możliwe będzie zrzucenie nadprogramowych kilogramów, które przybraliśmy na wakacjach. Pamiętajmy jednak, aby deficyt nie był zbyt duży. Wówczas z pewnością odbije się to na zdrowiu całego naszego organizmu. Obok zbilansowanej diety musimy pamiętać także o ruchu. Powróćmy więc do aktywności fizycznej, która sprawiała nam przyjemność przed wyjazdem na urlop. Pomyślmy o sporcie, który możemy uprawiać na zewnątrz, dzięki czemu będziemy mogli nacieszyć się ostatnimi letnimi dniami. Jeśli posiadamy odpowiednie fundusze, warto zainwestować w zajęcia z trenerem personalnym, który profesjonalnie dobierze ćwiczenia konkretnie pod nasz organizm.

Suplement na odchudzanie – jaki wybrać?

Suplementy na odchudzanie dostępne są obecnie w każdej aptece. Są to najczęściej środki hamujące łaknienie, które zawierają kofeinę czy guaranę, a więc substancje pobudzające. Można wspomagać się takimi środkami, jednak nigdy nie możemy liczyć na to, że bez prawidłowej diety i odpowiedniej dawki ruchu osiągniemy swoje wymarzone efekty. Jeśli chcemy przyjmować jakikolwiek suplement na odchudzanie, powinniśmy skonsultować ten zamiar z lekarzem, a najlepiej także z dietetykiem. Nie warto bowiem stosować jakichkolwiek środków bez wiedzy specjalisty. To on, znając naszą historię medyczną, będzie najlepiej wiedział, czy dany suplement na odchudzanie będzie dla nas odpowiedni czy też nie. Warto rozważyć natomiast regularne picie naparów z ziół. Niektóre zioła bowiem mają właściwości oczyszczające, a także przyspieszające przemianę materii.

Dodaj komentarz