Bez kategorii

Jak poprawić koncentrację i zwalczyć zmęczenie?

Problemy z pamięcią i uczeniem się albo chwilowe zawieszenia uwagi. Brak możliwości skupienia się i ciągłe gubienie wątku. Nasz mózg odmawia nam czasami posłuszeństwa. Do tego dochodzi jeszcze notoryczne uczucie zmęczenia i rozdrażnienie naszą własną nieporadnością. Jak skutecznie zwalczyć problemy z koncentracją? Co rozkręci nasz umysł i przepędzi zmęczenie?

Za wszystkie powyższe problemy z reguły odpowiadają niedobory substancji odżywczych w naszym organizmie. Przyczyn tych niedoborów może być wiele – stres, wzmożona aktywność umysłowa, zmęczenie, zła dieta czy brak ruchu, wszystko w dowolnej konfiguracji.

Na szczęście natura dała nam mnóstwo środków, które mogą wesprzeć działanie naszego mózgu i wszystkich systemów odpowiadających za sprawny proces myślenia i brak zmęczenia.

Apteka internetowa
R E K L A M A

Preparaty na koncentrację

Chcąc zwiększyć naszą koncentrację i usprawnić procesy myślowe musimy sięgnąć po preparaty, które pobudzą nasz mózg, a szczególnie jego ukrwienie, które pozwoli go bardziej dotlenić. Niedotlenienie mózgu jest jedną z najczęstszych przyczyn problemów z koncentracją. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się preparaty zawierające w składzie wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.

Dodatkowo warto też wspomóc się preparatami z lecytyną, która działa niezwykle odżywczo na komórki nerwowe mózgu, wspomagając prawidłową pracę umysłu. Korzystny wpływ na pracę umysłu, a także na oczy mają kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA.

Preparaty na zmęczenie

W przypadku chronicznego przemęczenia warto zażywać suplementy zawierające w sobie żeń-szeń, który zwiększa zdolność hemoglobiny do absorpcji tlenu, przez co powoduje lepsze dotlenienie całego organizmu. Już starożytni Chińczycy znali pobudzające właściwości żeń-szenia.

Warto również włączyć do suplementacji magnez, którego niedobór często jest przyczyną stanów przewlekłego zmęczenia oraz witaminę B6, która pomaga w jego przyswajaniu do organizmu.

W celu pobudzenia organizmu można również stosować naturalne środki pobudzające, takie jak guarana czy yerba mate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *