Bez kategorii

Jak kupować gry planszowe?

Gry planszowe są znakomitą rozrywką dla całej rodziny. To doskonały sposób na odciągnięcie zarówno dzieci i młodzieży, jak i rodziców od telewizorów i komputerów. Spędzanie czasu wspólnie na graniu pomaga rozwijać umiejętność logicznego myślenia, refleksu, a także wzmacnia więzi. Sprawdźmy, jak kupować gry planszowe i jak wybrać najlepszą dla własnej rodziny.

Z kim będziesz grać?

Pierwsze pytanie, jakie powinieneś/aś sobie zadać przed zakupem gry rodzinnej, to: z kim będziesz grać w tę grę? Dlaczego jest to takie ważne? Na rynku znajdujemy się wiele rodzajów gier planszowych, z których część przeznaczona jest dla dzieci, a część praktycznie wyłącznie dla osób dorosłych. Jest to spowodowane zarówno ich stopniem trudności, jak i treściami, które poznawać będą gracze w trakcie rozgrywki. Niektóre z nich mogą wydawać się nam wyjątkowo interesujące, jednak nie oznacza to, że nasze pociechy będą sobie radzić w nich równie dobrze co my. Dobierzmy zatem taką grę, która będzie sprawiać radość zarówno nam, jak i naszym dzieciom.

Gry rodzinne

Faktorem, który ułatwi nam to zadanie, jest oczywiście dobór gry pod względem wieku. Dla małych dzieci przeznaczone są gry o niskim stopniu skomplikowania. Spora część młodzieży powinna poradzić sobie już z grami przeznaczonymi także dla osób dorosłych.

Ile osób będzie uczestniczyć w grze?

To kolejny bardzo ważny faktor, który również należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwań odpowiedniej gry familijnej. Nie we wszystkie gry można będzie bawić się z brakiem kompletu graczy. Dlatego warto sprawdzić, ile osób musi uczestniczyć w rozgrywce, aby była ona satysfakcjonująca.

Najlepszą opcją na start – zwłaszcza wybieramy swoją pierwszą grę – jest zakup gry z gatunku imprezowego lub właśnie familijnego. Nie charakteryzują się one skomplikowanymi regułami, a na dodatek nie mają sztywnych wytycznych dotyczących ilości graczy.

Gry rodzinne – jak wybrać tę najlepszą?

Nasz wybór został ograniczony, jednak nie zmienia to faktu, że w dalszym ciągu jest on całkiem spory. Jak zatem z bogatej oferty wybrać tę grę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia? W tej kwestii powinniśmy pozostać otwarci na sugestie np. znajomych nam osób. Zazwyczaj możemy liczyć na to, że mają oni podobne gusta do nas, dlatego warto jest się ich zapytać o zdanie i opinie na temat kilku tytułów. Alternatywną opcją może być zapoznanie się z recenzjami.

Jeśli trudno nam zdobyć się na zakup, jedynie na podstawie opinii innych, możemy obejrzeć rozgrywkę danej gry. Na popularnym serwisie internetowym z wideo, znajdziemy mnóstwo filmików osób, które recenzują gry familijne również w formie gameplayów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *