Bez kategorii

Jak dbać o stopy?

To dzięki nim możemy się wygodnie przemieszczać na własnych nogach. To one pozwalają nam cieszyć się sportem, tańcem i pieszymi wędrówkami. I bez nich daleko byśmy nie zaszli, przynajmniej w dosłownym sensie. Stopy, bo o nich tutaj mowa, są dla nas niezwykle ważne, jednak czasami zapominamy o konieczności ich codziennej pielęgnacji.

Odciski, nagniotki, pękające pięty czy modzele są problemem, z którym boryka się olbrzymia część populacji. Pomimo coraz wygodniejszego obuwia i stosowania przeróżnych wkładek korekcyjnych, stopy nadal potrzebują systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Przyczyną złej kondycji stóp jest z reguły niewiedza dotyczące tego, jak powinna wyglądać ich codzienna pielęgnacja. A regularne dbanie o stopy jest koniecznością, ponieważ ze względu na specyficzną budowę skóry pokrywającej stopy, gdzie mamy do czynienia z dużą ilość gruczołów potowych, a małą ilością gruczołów łojowych, dochodzi do szybkiego przesuszenia się skóry i powstawania zrogowacenia naskórka.

Z tego właśnie powodu wręcz musimy dbać o nasze stopy. A wszystkie zgrubienia, odciski i modzele, powinny być jak najszybciej neutralizowane. Tylko jak skutecznie dbać o te nasze stopy?

Kąpiele stóp

Najprzyjemniejszymi metodami pielęgnacji stóp są kilkunastominutowe kąpiele, które nie tylko relaksują zmęczone stopy, ale także zmiękczają skórę podeszwy stopy i umożliwiają skuteczne usunięcie zrogowaciałego naskórka.

W dobrych aptekach i drogeriach jak Wapteka.pl, można dostać sole i olejki przeznaczone do specjalnego namaczania stóp. Takie preparaty pozwalają złagodzić stany zapalne i działają regenerująco na stopy. Ważne, by po takiej kąpieli dokładnie wytrzeć nogi i posmarować je specjalnym kremem do stóp.

Preparaty na odciski i zrogowacenia stóp

Kolejnym istotnym elementem pielęgnacji stóp jest neutralizacja odcisków i modzeli. Do tego celu można używać specjalnych aplikatorów na odciski, takich jak ekspresowe aplikatory na odciski Scholl 2w1, które skutecznie leczą odciski, przynosząc błyskawicznie ulgę w bólu i likwidują zrogowacenia naskórka poprzez złuszczenie wierzchniej warstwy odcisku.

W walce ze zrogowaciałą skórą doskonale sprawdzają się także różnego rodzaju skarpety regenerujące na stopy, które zakłada się na noc. Świetnie w tym przypadku radzą sobie takie preparaty jak maska L Biotica, będąca swojego rodzaju złuszczającą maską na stopy w formie skarpetek nasączonych specjalnym płynem. Taka skarpeta nałożona na noc zmiękcza i regeneruje skórę stóp, dzięki czemu odciski i modzele zaczynają się złuszczać samoczynnie w przeciągu kilku dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *