Bez kategorii

Akcesoria małego modelarza

Modelarstwo wśród dzieci cieszy się coraz większą popularnością. Rodziców powinno to tylko cieszyć. Jest to bowiem pasja bardzo wartościowa i zdecydowanie lepsza, niż spędzanie przez malucha długich godzin przed ekranem laptopa lub komputera.

Sklepy dla modelarzy

Są dostępne w wersjach zarówno tradycyjnych, jak i internetowych. Można w nich kupić wszystko, co może przydać się małemu modelarzowi. Na początek nie warto wydawać na zakupy fortuny, lepiej poczekać i przekonać się, czy pasja modelarstwa zagości w dziecku na dłużej. Jeśli młody człowiek połknie bakcyla, warto uzupełniać systematycznie jego kolekcję modelarskich akcesoriów, by bez przeszkód mógł wciąż kształcić swoje umiejętności.

Sklep modelarski oprócz akcesoriów oferuje również gotowe modele do składania rozmaitych pojazdów, okrętów czy samolotów. Modele sklejane występują w wielu opcjach trudności, by dziecka nie zniechęcić, warto dobrać odpowiedni do jego umiejętności i zdolności.

Niezbędne akcesoria dla małego modelarza:

  • Kleje modelarskie

Sklepy modelarskie oferują bardzo wiele ich rodzajów. Do sklejania plastiku używa się bowiem całkiem innego kleju niż do łączenia papieru. Istnieją także specjalne kleje do szkła, metalu czy kartonu.

  • Skalpele i nożyki modelarskie

Rodzaj ich ostrza uzależniony jest od materiału, który dziecko będzie wycinać. Nożyk powinien dobrze układać się w dłoni dziecka i być dobrze wyważony. Innych skalpeli i nożyków używa się, chcąc dotrzeć do drobnych zakamarków modelu. Ważne, by ostrze było ostre i nietępiące się.

  • Maty do cięcia

Niezbędne dla każdego małego modelarza, jeśli nie chce się dopuścić do uszkodzenia powierzchni stołu. Maty modelarskie mają specjalną, trzywarstwową konstrukcję, która przy okazji zapobiega tępieniu ostrza nożyka. Niektóre maty mają nadrukowaną siatkę prostopadłych i równoległych linii, co znacznie ułatwia wycinanie.

  • Pilniki

Po wycięciu części modelu wymagane jest wyszlifowanie jej krawędzi. Na początek można poradzić sobie przy pomocy zwykłego pilnika do paznokci, zdecydowanie lepiej jednak pracuje się tym przeznaczonym do celów modelarskich.

  • Pędzle i farby

Pędzli modelarskich jest na rynku bardzo wiele. Ich rodzaj jest uzależniony od rodzaju i kształtu malowanej powierzchni. Do małych zakamarków lepiej sprawdzają się pędzle twarde i cienkie, do dużych powierzchni – płaskie i szerokie.

Farby także należy dopasować do rodzaju malowanego tworzywa. Sklepy modelarskie oferują farby przeznaczone do malowania plastiku, szkła czy drewna. Można kupić także takie nadające połysk lub matujące malowaną powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *