Bez kategorii

Dlaczego w przedsiębiorstwie warto inwestować w e-learning?

Co do tego, że warto inwestować w szkolenia, nie ma najmniejszych wątpliwości, ponieważ jest to najlepszy i czasem jedyny sposób na zwiększanie kwalifikacji i kompetencji pracowników, podnoszenie ich umiejętności praktycznych i teoretycznych oraz aktualizowanie posiadanej przez nich wiedzy. W dobie rozwiniętej komputeryzacji coraz popularniejsze staje się także inwestowanie w e-learning, czyli szkolenia prowadzone za pośrednictwem Internetu. Są one często tańsze niż tradycyjne szkolenia, a także mają wiele innych zalet. Jakich?

Wygoda i efektywność

Osoby zainteresowane zgłębianiem tajników dziedziny szkoleń internetowych mogą zdecydować się na E-learning studia podyplomowe, oferowane przez krakowską WSE. Słuchacze tego kierunku mogą przede wszystkim nauczyć się, jak tworzyć własne szkolenia, co daje im podstawy na przykład do pracy projektanta tego rodzaju szkoleń, ale nie tylko. Mogą także dowiedzieć się, jakie są zalety takich rozwiązań, a jest ich wiele. Przed wszystkim e-learning to niezwykle wygodny sposób na zwiększanie kwalifikacji. By korzystać z wiedzy zawartej w takich szkoleniach, nie trzeba brać udziału w grupowych zebraniach, co generuje koszty, jest kłopotliwe choćby jeśli chodzi o logistykę, a także nie zawsze pozwala na pełne przyswojenie wiedzy. Szkolenia online można odbywać w pojedynkę lub w grupie (dowolnie dużej, na ile tylko pozwala moc urządzeń czy przepustowość łączy internetowych), nie generuje to kosztów związanych z wynajmowaniem sali i zatrudnianiem osób przeprowadzających szkolenia. Dla uczestników takich szkoleń jest to zaś wygodny sposób na zdobywanie wiedzy, w skupieniu, w dowolnym czasie i w warunkach kameralnych. Pozwala to dobrze się skoncentrować, istnieje także możliwość przyswajania wiedzy w indywidualnym tempie. Bardzo duże znaczenie ma także fakt, że szkolenia e-learningowe pozwalają na elastyczność. Jest to nie tylko komfortowe dla pracownika, który na przykład może uczyć się w domu, po godzinach, ale też dla pracodawcy, który przez to nie musi odrywać pracowników od pracy w jej czasie, a więc nie ponosi związanych z tym strat.

Wysoki poziom wiedzy

Decydując się na studia podyplomowe na kierunku E-learning w Krakowie, można nauczyć się, jak tworzyć, wdrażać i aktualizować efektywne i skuteczne szkolenia online. Pracodawcy decydując się na nie mają zaś korzyść w postaci możliwości ciągłego monitorowania postępów swoich pracowników, sami pracownicy zaś mogą uczyć się we własnym tempie, a także, jeśli jest taka możliwość, korzystając z różnych form zajęć i różnych materiałów szkoleniowych. Takie szkolenia są więc efektywne, wygodne i ekonomiczne.

E-learning w przedsiębiorstwie
E-learning w przedsiębiorstwie

Dodaj komentarz