Bez kategorii

Dlaczego alkomat to przydatne urządzenie?

Jeszce do niedawna zakup alkomatu do użytku prywatnego wielu kierowcom wydawał się absurdalnym pomysłem. Pozornie mogłoby się bowiem wydawać, iż każdy zdaje sobie sprawę z tego, czy jest trzeźwy czy też nie. Statystyki wskazują jednak, że jest inaczej, a kierowcy zdają się powoli zaczynać zdawać z tego sprawę. Co drugi kierowca zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu nie spożywał go danego dnia oraz nie zdawał sobie sprawy, że jest nietrzeźwy. Jak to możliwe? Czy jednak warto wyposażyć się we własny alkomat?

Jak alkohol wpływa na kierowcę?

Spożycie alkoholu skutkuje stanem nietrzeźwości, objawiającym się na wiele sposobów. Z perspektywy kierowcy najistotniejszym objawem jest zaburzenie koordynacji ruchowej, opóźnienie reakcji, nadmierna odwaga oraz niezdolność do trafnego oceniania sytuacji. Do kilku godzin po wypiciu alkoholu człowiek zwykle zdaje sobie sprawę, że jest pod jego wpływem. Odczuwa nieco zmieniony stan świadomości, co jest jasnym sygnałem nietrzeźwości. Jednak po pewnym czasie poczucie świadomości wraca do normy. Człowiek nie odczuwa już niemal żadnych objawów upojenia alkoholowego. Nie oznacza to niestety, iż jest on trzeźwy. Kiedy stężenie alkoholu we krwi jest już stosunkowo niewielkie, podstawowe objawy ustępują, jednak nadal upośledzone pozostają zdolności poznawcze. Dlatego też kierowca może czuć się dobrze, mimo to jego czas reakcji oraz ocena sytuacji mogą być niepoprawne. W zasadzie jedynym obiektywnym sposobem na określenie zdolności do jazdy po zakrapianej imprezie jest badanie alkomatem.

Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że dopuszczalny próg trzeźwości w Polsce jest stosunkowo niski. Już przy stężeniu alkoholu rzędu 0,2 promila mówimy o nietrzeźwości, która może skutkować nawet odebraniem prawa jazdy. Wydaje się zatem, że nie warto ryzykować jazdy pod wpływem, zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i przez wzgląd na ryzyko utraty możliwości prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zakup prywatnego alkomatu

Dostęp do alkomatów jest dziś bardzo prosty. Urządzenie do pomiaru trzeźwości można kupić w wielu sklepach motoryzacyjnych, jak również w supermarketach. Polecamy jednak dokonywać zakupu w wyspecjalizowanych placówkach. Dlaczego jet to ważne? Rzecz w tym, iż w sklepach, które sprzedają tylko lub głównie alkomaty, przeważnie nieco bardziej dba się o jakość produktów. W ofercie nie pojawiają się tanie podróbki oryginalnych urządzeń. Wbrew pozorom urządzenia dostępne w tego typu sklepach nie muszą być wcale drogie. Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl, aby przekonać się, że w niskiej cenie również można nabyć sprzęt najwyższej jakości. Wspomniany Sklep-alkomat.pl działa pod marką iParts – jednego z największych w kraju internetowych sklepów motoryzacyjnych z kompleksowym asortymentem. Tym samym nie ma wątpliwości, iż jest to rzeczywiście sklep godny zaufania.

Dodaj komentarz