Bez kategorii

Bezpieczne pakowanie paczek pocztowych

Każdy z nas przynajmniej kilka razy w ciągu swojego życia miał okazję nadawać jakąś przesyłkę lub otrzymał coś za pośrednictwem poczty lub kuriera. Jest to bardzo szybka metoda, która cieszy się coraz większą popularnością. Aby jednak przesyłka była bezpieczna i dotarła na miejsce w nienaruszonym stanie należy zawsze mieć na uwadze jej właściwe spakowanie. Jak bezpiecznie pakować paczki pocztowe?

Najpierw zadbaj o to, co w środku

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na właściwym zabezpieczeniu wnętrza naszej paczki. Szczególnie jeśli chcemy wysłać rzeczy kruche i delikatne, należy owinąć je folią bąbelkową, zabezpieczyć odpowiednimi piankami lub po prostu zgniecionymi gazetami.

Pamiętajmy, że w drodze nasza poczta i paczki pocztowe są narażone na ruch, który może je uszkodzić. Dlatego właśnie należy zawsze pakować przedmioty w taki sposób, by nie poruszały się one w środku paczki.

Opakowanie zewnętrzne

Aby nasza przesyłka była w pełni bezpieczna warto pamiętać o użyciu możliwie jak najbardziej trwałego kartonu, najlepiej składającego się z kilku warstw. Dobrze, jeśli karton będzie pokryty warstwą częściowo odporną na działanie wilgoci, choć nie jest to konieczne. Pamiętajmy, że im cięższą rzecz przesyłamy, tym pudełko powinno być bardziej solidne. Należy też zwrócić szczególną uwagę na narożniki, które są często narażone na obicie.

Poczta
Poczta

Odpowiednie zamknięcie

Każda paczka powinna być zamknięta starannie, tak, by nic nie miało możliwości wydostać się na zewnątrz. Najlepiej zabezpieczyć przesyłkę możliwie mocną taśmą pakową. Dobrze jest zrobić to kilkukrotnie, by mieć pewność, że nasza przesyłka dojdzie do adresata w nienaruszonym stanie.

Adresowanie

Niezbędne jest także właściwe zaadresowanie paczki. Pamiętajmy, że adres powinien być zapisany wyraźnie i czytelnie, najlepiej na największym boku naszej przesyłki. Aby nie wkradł się żaden błąd należy zawsze usunąć z opakowania wcześniejsze adresy i inne naklejki, jeśli istnieją. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, lepiej zapakować przesyłkę w karton, który nie posiada dodatkowych napisów ani naklejek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *