BlogEdukacja

Porównanie piór kulkowych – jakie najlepsze pióro wybrać

Niezależnie od wieku użytkownika pióra każdy ceni sobie komfort. W zależności od własnych preferencji możemy zdecydować się na pióro kulkowe o trójkątnym kształcie, pióro z widocznymi wgłębieniami ułatwiającymi jego prawidłowy chwyt czy też z antypoślizgową nakładką.

Cechy piór kulkowych

  • Rodzaj stalówki – poszczególne modele piór kulkowych różnią się od siebie grubością oraz sztywnością stalówki, i tak oto możemy spotkać pióra z bardzo cienką grubością stalówki (EF.FX), pióra cienkie (F), średnie (M), szerokie (B) i podwójnie szerokie (2B).
  • Sposób „zasilania” pióra atramentem – pióra kulkowe mogą być zasilane poprzez naboje (wkłady) z atramentem lub poprzez tłok, warto jednak podkreślić, że jeśli zależy nam na dużej ilość możliwych kolorów atramentu wówczas dobrym wyborem będzie właśnie tłok. 
  • Waga pióra – cięższe pióro kulkowe przy dłuższym czasie użytkowania może sprawiać dyskomfort, dlatego lepiej decydować się na nieco lżejsze modele.
  • Design – najlepiej dopasować go do siebie, obecnie w sprzedaży pojawiają się zarówno klasyczne modele w stonowanych kolorach, jak i te nieco bardziej ekstrawaganckie.
pióra kulkowe Parker

Cerruti – dla miłośników klasyki 

Pióra kulkowe Cerruti utrzymane są przede wszystkim kolorach takich jak matowa czerń, srebro czy złoto, jest to więc odpowiednia propozycja dla osób ceniących klasyczną elegancję. Producent ten istnieje już od 1881 roku. W większości modeli pióra zasilane są szczelnie opakowanym wkładem, nie ma więc w tym przypadku mowy o ewentualnym rozlaniu się tuszu.

Parker – nieskończone możliwości

Pióra kulkowe Parker łączą w sobie elegancki design z niespotykaną kolorystyką, dlatego doskonale sprawdzą się jako prezent dla osób ceniących ekstrawagancję. Historia tego producenta to rok 1889, który uznawany jest za początek działalności.

Sheaffer – charakterystyczne wykończenia

Bardzo duży wybór kolorystyczny oraz ciekawe stylistycznie wykończenia to podstawowe cechy tych piór. Rozbieżność cenowa sprawia, że każdy znajdzie model dopasowany do dostępnych środków finansowych. Niklowane elementy stanowią główny motyw modeli tego producenta. Pióra kulkowe Sheaffer to gwarancja wysokiej jakości, którą docenią osoby otrzymujące tego typu prezenty.

Waterman – stonowany charakter

Są odpowiednim wyborem dla osób poszukujących produktów łączących w sobie dobrą jakość oraz klasyczny design, a to wszystko za niezbyt wygórowaną cenę. Czarna lub szara kolorystyka stanowi elegancki, stonowany charakter tych modeli. Pióra kulkowe Waterman to pewność zostawienia profesjonalnego wrażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *