BlogEdukacjaUsługi

Psychologia rozwoju. Co jej znajomość może wnieść do naszego życia?

Zasadniczo wiemy, że nasze możliwości i potencjał tkwią w sferze psychicznej. Zdarza nam się jednak zapominać o tym, że jest to pole, na którym możemy dokonywać zmian i to tych na lepsze. Rozwój osobisty staje się dzisiaj kluczem nie tylko do sukcesu zawodowego, ale również do życiowej równowagi. Co najlepsze, możemy się nauczyć, jak radzić sobie z psychiką, zarówno własną, jak i czyjąś.

W epoce coachów i trenerów personalnych staje się to coraz prostsze. Nie czujemy się już osamotnieni ze swoimi problemami i wiemy, że istnieją metody pozwalające aktywizować nasze wewnętrzne potencjały. Psychologia rozwoju studia to jednak jeszcze bardziej zaawansowany sposób na pogłębienie wiedzy dotyczącej struktur osobowości oraz holistycznej koncepcji naszego rozwoju, na który składają się wszystkie obszary naszego życia, obejmujące:

  • ciało fizyczne
  • emocje
  • umysł
  • przeżycia duchowe

Public Relations studia

Szereg zajęć teoretycznych i praktycznych z psychologii rozwoju pozwala również poznać zasady budowania pozytywnych relacji międzyludzkich i strategii rozwojowych obejmujących także obszar zawodowy. Natomiast zaznajomienie się z narzędziami psychologicznymi i metodami rozwoju umożliwiają stosowanie efektywnego doradztwa psychologicznego dla innych osób.

Psychologia rozwoju studia – dla kogo?

Znajomość psychologii rozwoju przydaje się wszędzie. Można nawet stwierdzić, że aby dobrze funkcjonować we współczesnym świecie, po prostu trzeba być dobrym psychologiem. Balans życiowy, nie tylko ten dotyczący kariery zawodowej, ale także ten na płaszczyźnie społecznej i prywatnej, wymaga od nas ciągłego dostosowania się do zmieniających się warunków. Nie możemy tego skutecznie zrobić, jeśli nie rozumiemy mechanizmów rządzących naszą psychiką i nie znamy naszych indywidualnych możliwości adaptacyjnych.

Psychologia rozwoju dostarcza nam niezbędnych informacji, potrzebnych do przeprowadzenia analizy osobowości, a następnie poprowadzenia jej rozwoju w pożądanym kierunku. Z tego też powodu obok całkiem uniwersalnego zastosowania, jest ona szczególnie przydatna osobom zajmującym się wszelkiego rodzaju doradztwem personalnym, coachingiem, a także dla pedagogów i terapeutów.

Dodaj komentarz