Bez kategorii

Zawsze piękny uśmiech

Piękny uśmiech to nie tylko białe zęby, liczy się także ich układ. Prawidłowy zgryz jest również naszą wizytówką. Niestety wiele osób boryka się z jego wadami. Na szczęście istnieją różnorodne metody jego korekcji.

W przypadku wad zgryzu, wykorzystuje się leczenie ortodontyczne, które zapewnia odpowiednie ułożenie zębów. Obecnie stosuje się nowoczesne metody, które przynoszą bardzo duże efekty.

Jedną  z nich jest innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego z zastosowaniem systemu przezroczystych nakładek Invisalign. Są one projektowane z wykorzystaniem nowoczesnego skanera iTero, który pozwala przygotować idealnie pasujące nakładki prostujące zęby. Są one wykonane w technologii druku 3D. Nakładki powodują  delikatne przesuwanie zębów, by uzyskać ich odpowiedni układ.

W jaki sposób przebiega leczenie nakładkami Invisalign?

Niewątpliwie w procesie leczenia ważną rolę odgrywają lekarze Invisalign. Są oni licencjonowanymi ortodontami i stomatologami, u których należy odbyć wizytę konsultacyjną. Na pierwszym spotkaniu pacjent zostaje zakwalifikowany do danego typu leczenia.

Klinika stomatologiczna

Pierwszym etapem  jest wykonanie prześwietlenia uzębienia pacjenta. Następnie dokonuje się cyfrowych skanów lub wycisków zębów. Na tej podstawie tworzony jest cały plan leczenia, który zostaje przygotowany cyfrowo przez technologię ClinCheck. Pacjent otrzymuje nakładki, które powinien codziennie nosić. Prostowanie zębów uzyskuje się dzięki systematycznej (co dwa tygodnie) wymianie nakładek, której dokonuje sam pacjent. Zęby dzięki temu powoli przesuwają się w odpowiednie miejsca.

Zalety stosowania nakładek Invisalign

Dużą zaletą nakładek jest fakt, iż można je zdjąć w każdym momencie, a w przypadku stałych aparatów ortodontycznych jest to niemożliwe. Pozwalają one na zachowanie właściwej higieny jamy ustnej. Są  bardzo dyskretne, prawie niewidoczne dzięki przeźroczystemu  materiałowi SmartTrack. Prostowanie zębów tą metodą jest niemal bezbolesne, zęby bowiem są przesuwane bardzo powoli i stopniowo. Leczenie nakładkami Invisalign jest zazwyczaj krótsze niż tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Również ilość wizyt kontrolnych jest o wiele mniejsza, pacjent bowiem sam zmienia kolejne rodzaje nakładek co pewien czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *