Bez kategorii

Modernizacja portalu Zdrowie.ABC.com.pl dla Wolters Kluwer

Na stronie internetowej Zdrowie.ABC.com.pl znaleźć można kompleksowe informacje na tematy takie jak: ochrona zdrowia w ujęciu prawnym, praktycznym oraz zarządczym. Aby użytkownicy korzystający z portalu mieli możliwość jeszcze lepszego dostępu do całej bazy wiedzy, zdecydowano się na jego modernizację.

Wydawnictwo Wolters Kluwer SA zajmujące się tematyką prawniczą i biznesową jest największą tego typu firmą w Polsce. Zajmuje się ona przede wszystkim dostarczaniem wiedzy oraz nowoczesnych narzędzi dla specjalistów pracujących w wielu branżach. Dystrybucją informacji z zakresu zdrowia i jego ochrony zajmuje się portal Zdrowie.abc.com.pl. Aby zapewnić jego jak największą użyteczność i łatwość dostępu wydawnictwo zdecydowało o jego modernizacji.

Zwiększenie intuicyjności oraz wyróżnienie najistotniejszych obszarów – takie były główne cele całego projektu. Zakładał on stworzenie nowoczesnego portalu, który charakteryzować będzie się łatwą nawigacja oraz przejrzystym wyglądem. W trosce o możliwość przeglądania go z każdego, również mobilnego urządzenia zastosowano mechanizmy RWD, które to umożliwiają.

Przeprowadzenie całego projektu zlecono agencji Ideo – firmie oferującej działania z obszaru technologii internetowych, rozwiązań IT, marketingu internetowego oraz e-commerce, wśród nich znajdują się m.in. usługi programistyczne Ideo Sp. z o.o. zajęło się kompleksową realizacja całego projektu tzw. zarówno planowaniem, sprawdzeniem jego użyteczności, końcowym wdrożeniem oraz promocją samego portalu w Internecie.

Portal zdrowie.ABC.com.pl jest chętnie odwiedzany przez użytkowników. Miesięcznie notuje on średnio 200 000 odsłon. Z tego powodu tak istotne było wybranie odpowiednich technologii. Strona internetowa stworzona została w oparciu o platformę Edito CMS, która zapewnia odpowiednią wydajność. Korzystają z niej również między innymi: PAP, WP Holding S.A czy Santander Consumer Bank.

„Założeniem projektu przebudowy serwisu Zdrowie.ABC.com.pl było odświeżenie wizerunku marki oraz dostarczenie rzetelnej informacji prawnej z zakresu ochrony zdrowia. Istotny był wybór agencji, która rozumie specyfikę branży wydawniczej, także zatrudnia specjalistów z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem oraz posiada odpowiednie zaplecze technologiczne. Firma Ideo realizowała wcześniej dla nas podobne projekty, dlatego też nie mieliśmy wątpliwości, że sprosta naszym oczekiwaniom. Obecnie, planujemy modernizacje kolejnych serwisów produktowych.”

Dodaj komentarz