Bez kategorii

Leki bez recepty – zdaj się na radę farmaceuty

Często przy różnych dolegliwościach sięgamy po leki, które pozostały po przebytej chorobie. Nie jest to dobry pomysł, gdyż każdą chorobę powinien zdiagnozować lekarz i na podstawie objawów przepisać lek, który należy wykupić w odpowiedniej aptece.

Poradź się doświadczonego farmaceuty

Jedynymi lekami, które można zażyć w razie gorszego samopoczucia są leki tworzone na bazie ziół, ale przedtem warto zasięgnąć rady farmaceuty. Doświadczony farmaceuta może również doradzić, jaki preparat będzie najbardziej odpowiedni na konkretny rodzaj schorzenia.

Medycyna ludowa powraca do łask. Coraz chętniej sięgamy po leki produkowane z ziół, mających właściwości lecznicze. To zazwyczaj łagodne środki, lecz mogą tak samo zaszkodzić, jak preparaty chemiczne, jeżeli zażywane są bez żadnych konsultacji.

Leki ziołowe warto kupować w aptekach, gdzie doświadczony farmaceuta z pewnością objaśni nam wszelkie zalety specyfiku oraz możliwe skutki uboczne.
W ostatnim czasie modne stały się suplementy diety, dostępne w formie kapsułek, tabletek czy mikstur. Preparaty te są produkowane tylko ze składników roślinnych, dodatkowo zawierające witaminy, składniki pochodzenia zwierzęcego i wyciągi z owoców. Preparaty te mają służyć jako uzupełnienie codziennej diety. Są one dostępne w odpowiedniej aptece, prowadzącej sprzedaż tego typu produktów.

Odpowiednia apteka

Wiele leków dostępnych bez recepty można również zamówić w aptekach internetowych. Wystarczy na stronie apteki złożyć zamówienie, a odpowiednia apteka stacjonarna wyda nam zamówione leki. Są to zazwyczaj środki przeciwbólowe, suplementy diety, maści, kremy, herbaty ziołowe i inne tego typu preparaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *