Bez kategorii

Dlaczego warto zamienić białe mundurki medyczne na kolorowe?

Wciąż w wielu placówkach służby zdrowia przeważają fartuchy medyczne w kolorze białym. Jest to uniwersalny i wciąż popularny uniform wśród lekarzy. Świadczy on o prestiżu wykonywanej pracy, higienie i czystości. Jest on również najbardziej rozpoznawany przez pacjentów. Jednak biel fartuchów medycznych paraliżuje niektórych pacjentów, a w szczególności tych najmniejszych. By tego uniknąć z pomocą przychodzi nam kolorowa odzież medyczna.

Biały mundurek medyczny

Jak wiemy strój lekarski czy pielęgniarski powinien chronić zarówno pacjenta, jak i personel medyczny przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jego barwa zazwyczaj jest biała, gdyż jest uniwersalna i można ją założyć praktycznie w każdej placówce medycznej. Biały fartuch może i jest schludny oraz praktyczny, jednak nie wywołuje on żadnych pozytywnych emocji wśród pacjentów. Pośród dorosłych osób biały kitel wywołuje syndrom białego fartucha. Polega on na tym, iż widok lekarza ubranego całego na biało powoduje wystąpienie u pacjenta lęków, dużej tachykardii czy podwyższonego ciśnienia krwi. W przypadku małych dzieci niezmiernie ciężki jest kontakt, gdyż mali pacjenci z reguły są ostrożni do obcych osób, nieufni oraz negatywnie nastawione do badań.

mundurki medyczne

Dlaczego warto zakładać kolorowe ubrania szpitalne?

Przyjęło się, że jedynie ratownicy noszą odzież ochronną w kolorze czerwonym, chirurdzy w granatowym, a fizjoterapeuci i ortopedzi w zielonym. Wciąż niewiele przychodni czy szpitali posiada wewnętrzne ustalenia dotyczące koloru mundurka medycznego. Warto pomyśleć o wprowadzeniu kolorowej odzieży medycznej, która jest bardziej energetyzująca, wesoła, mobilizująca oraz przyjazna dla pacjentów. Wzbudza ona większe zaufanie wśród nich oraz zapobiega wystąpieniu tak zwanego syndromu białego fartucha. W pracy na pediatrii w znacznym stopniu ułatwia kontakt z małymi dziećmi. Stają się one otwarte, weselsze oraz poddają się licznym badaniom, a także łagodniej je przechodzą.

Jeżeli poszukujesz damskie bądź męskie kolorowe fartuchy kosmetyczne, dentystyczne czy lekarskie dla swojego personelu, warto zakupić je u znanego producenta, jak np. Apolonia, który dba o jakość wykonania oraz niezmierny komfort użytkowania.

Dodaj komentarz