Bez kategorii

Wybieramy weterynarza dla psa

W końcu kupiliśmy psa! Wybraliśmy mu właściwe legowisko, zakupiliśmy zabawki oraz odpowiednie smakołyki. A co z weterynarzem? Podobnie jak wybieramy lekarza rodzinnego powinniśmy również wybrać lekarza weterynarza, który już od szczeniaka będzie opiekował się naszym pieskiem. Jak to zrobić, aby nasz pupil trafił w dobre ręce?

Poznajmy opinie

Często mamy dużo znajomych posiadających już psy. Warto ich dopytać odnośnie przychodni weterynaryjnej, do której chodzą. Dlaczego ją wybrali i czy by ją polecili. Uzyskamy wtedy wiarygodne opinie oraz otrzymamy pewność, komu powierzyć pupila. Jeżeli jednak nie posiadamy bliskich znajomych, którzy mogliby nam pomóc to najlepiej poczytać na forach internetowych. Tam często ludzie wyrażają swoje opinie, u kogo jest najlepiej i jakie mają odczucia względem danego weterynarza.

Zapoznaj się z ofertą przychodni

Wybierając lecznicę dla zwierząt warto rozważyć ofertę, jaką oferuje dla swoich klientów dana przychodnia. Dowiedzmy się, czy na miejscu uda się wykonać psu usg oraz jacy specjaliści przyjmują. Dobrze jest kiedy w przychodni weterynaryjnej przyjmuje ortopeda a także chirurg. Wtedy mamy pewność, że w razie potrzeby z łatwością wykonamy niezbędny zabieg psu a następnie zapiszemy go na rehabilitację. Dobrze jest też, gdy w przychodni będziemy mogli ostrzyc psa i zadbać o jego sierść dzięki odpowiednim zabiegom.

Przychodnia weterynaryjna

Podstawą – dobry specjalista

W podjęciu decyzji o wyborze przychodni weterynaryjnej pomoże nam również bezpośrednie spotkanie z weterynarzem. Poznanie jego charakteru oraz podejścia do zwierząt. Ważne jest też to by lekarz weterynarz dokładnie tłumaczył, co dolega pupilowi i jak należy nim się zajmować w domu. Jeżeli nasz pies polubi swojego lekarza to już połowa sukcesu! Nie będzie się wtedy bał oraz podejdzie do każdej wizyty z większą ufnością.

Nie zapominajmy, aby na każdą wizytę zabierać ze sobą książeczkę psa z jego chorobami i przebytymi zabiegami oraz ulubioną zabawkę. Podstawą jest to, aby nasz pupil nie bał się wizyt u lekarza i uzyskiwał niezbędną pomoc, kiedy będzie tego potrzebował!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *