Bez kategorii

Wakacje marzeń w Polsce – Gdańsk

Najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów Polaków są kraje leżące nad morzem Śródziemnomorskim oraz północy kraniec Afryki. W poprzednich latach największą popularność zyskała Chorwacja i Egipt. Idąc za powiedzeniem „cudze chwalicie swojego nie znacie”, mimo iż wielu z nas wypoczywa w kraju, często nie zdajemy sobie sprawy jak piękne są nasze miasta. Jednym z nich jest Gdańsk.

Gdańsk leży w północnej części Polski, nad Zatoką Gdańską. Jest jednym z największych polskich miast oraz jest głównym ośrodkiem Trójmiasta w którego skład wchodzą także Gdynia i Sopot. Jest to miasto bogate historycznie i przyrodniczo. Symbolicznie uznawane jest za miejsce rozpoczęcia II wojny światowej. Znajduje się tam Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte upamiętniający brawurową obronę Polski we wrześniu 1939 roku. Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli w Gdańsku jest Żuraw. To największy drewniany dźwig portowy średniowiecznej Europy.

Innym obiektem wartym uwagi jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny znany też jako Bazylika Mariacka. Jest to największa ceglana, gotycka świątynia na terenie Europy, która powstawała przez 159 lat a w jej wnętrzu znaleźć możemy wiele dzieł sztuki średniowiecznej i barokowej.

Jednak Gdańsk to nie tylko historia. Jest to też centrum kultury i wypoczynku. Przez cały rok miasto obfituje w wydarzenia kulturalno-rozrywkowe np. „Pop i rock na poważnie” czyli utwory współczesnej muzyki wykonywane przez orkiestrę, Bałtycki Festiwal Komiksu, Flashback Festival. Dobrze rozwinięta sieć hoteli w Gdańsku pozwala na odpoczynek po całodniowym zwiedzaniu miasta.

Gdańsk posiada także piękne plaże i kąpieliska m. in. Sobieszewo, Brzeźno gdzie znajduje się molo czy Orle. Ciągle wzrasta komfort wypoczynku i czystość gdańskich plaż. Wprowadzane są nowe, atrakcyjne usługi, które służą turystom i ich lepszemu odpoczynkowi. Gdańskie kąpieliska i plaże są bezpieczne i umożliwiają aktywny wypoczynek.

Gdańsk jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce o prawie tysiącletniej historii. To miasto tętniące życiem, w którym stale coś się dzieje. Czy jest to rejs pirackim statkiem czy wypoczynek na piaszczystej plaży w Gdańsku, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dlatego to nadbałtyckie miasto to często bardziej atrakcyjna możliwość spędzenia wolnego czasu niż wyjazdy w odległe kraje śródziemnomorskie.

Jeśli wybierasz się do Gdańska sprawdź ofertę hotelu Hilton Gdańsk – https://hiltongdansk.pl/index.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *