Bez kategorii

Dla kogo można przekazać swój 1% podatku?

Czas, kiedy trzeba rozliczyć się ze swoich podatków z Urzędem Skarbowym to zwykle nerwowy okres. Wiele osób denerwuje się tym, że mogły popełnić błędy na urzędowych formularzach i pojawią się problemy z ich rozliczeniami. Niekiedy konieczne jest dopłacenie niewłaściwie wyliczonego w ciągu roku podatku, co może być już kłopotliwe. W przyszłym roku obywatele nie będą już musieli martwić się wypełnianiem tak zwanego PIT-a, ponieważ Urząd Skarbowy zamierza to zrobić w ich imieniu, na podstawie danych przekazanych przez pracodawców, jak również wskazanych w zeznaniu ubiegłorocznym.

jak przekazać 1% podatku

Przekazywanie 1% podatku

Od kilku lat możliwe jest przekazanie kwoty w wysokości 1% należnych państwu podatków na rzecz jednej z zarejestrowanych Organizacji Pożytku Publicznego. Jak przekazać 1% podatku (1% białaczka)? Wystarczy podać numer KRS wspieranej Organizacji na formularzu, można też podać cel szczegółowy. Większość osób decyduje się na wspieranie fundacji dobroczynnych, ale niekiedy są to domy dziecka, szpitale, schroniska dla zwierząt, czy też konkretne osoby potrzebujące leczenia specjalistycznego.

Sam podatnik nie musi wiedzieć, jak przekazać 1% podatku na konto danej organizacji. W jego imieniu zajmuje się tym po dokonaniu wszystkich kontroli i weryfikacji Naczelnik Urzędu Skarbowego. Można samodzielnie podjąć decyzję, do kogo trafią środki i zdecydować się na wsparcie konkretnej osoby. Bardzo ważne jest jedynie, aby posiadała swój numer KRS, ponieważ konieczne jest jego wskazanie na formularzu.

Co roku duża pula środków

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak olbrzymie kwoty mogą stanowić przekazane podatki. Jeżeli wiele osób zdecyduje się wesprzeć określoną fundację w ten sposób, niekiedy zapewnia jej cały rok funkcjonowania bez obaw o brak środków na podstawowe koszty. Najczęściej jednak na rachunki bankowe nie wpływają aż tak duże środki. Każdy zastrzyk gotówki może się jednak okazać kluczowy dla sprawy i każda przekazana złotówka jest bezcenna.

Dodaj komentarz