Bez kategorii

Uprawnienia SEP

Poszukując sposobów na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy, warto zastanowić się nad uprawnieniami SEP G1 do 1 kV.

W związku z dynamicznym rozwojem technologicznym oraz luką pracowniczą w sektorze energetycznym, osoby posiadające te kwalifikacje mogą znaleźć dobrze płatne i stabilne zatrudnienie. Warto jednak wiedzieć, że zaliczenie egzaminu przed Energetyczną Komisją Egzaminacyjną wymaga odpowiedniego przygotowania. W zakresie usług firmy Alerta leży organizacja szkoleń zawodowych w ponad 100 miastach w Polsce.

Do czego upoważniają uprawnienia SEP do 1 kV?

Uprawnienia G1 pozwalają na wykonywanie czynności związanych z eksploatacją, obsługą, konserwacją, montażem oraz pomiarami i kontrolą różnego rodzaju instalacji, urządzeń oraz sieci do 1 kV. Warto pamiętać, że uprawnienia są ważne przez 5 lat, po czym należy ponownie przystąpić do egzaminu – nie istnieje jednak konieczność ponownego uczęszczania na szkolenie, warto jednak zdecydować się na kurs ze względu na ciągle zmieniające się technologie i rozwiązania w branży energetycznej.

Dzięki otrzymaniu kwalifikacji G1 możesz wykonywać prace przy m.in. urządzeniach prądotwórczych przyłączonych do krajowej sieci bez względu na wysokość napięcia znamionowego, zespołach prądotwórczych o mocy powyżej 50 kW, elektrycznych sieciach trakcyjnych, urządzeniach elektrotermicznych, urządzeniach do elektrolizy, urządzeniach ratowniczo-gaśniczych a nawet przy urządzeniach techniki wojskowej oraz uzbrojenia.

https://pressenter.pl/

Dlaczego warto posiadać uprawnienia elektryczne?

Dzięki uprawnieniom SEP G1 do 1 kV możesz znaleźć zatrudnienie w zakładach energetycznych, firmach zajmujących się instalacjami elektrycznymi w budynkach mieszkalnych lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Mediana zarobków elektryków wynosi obecnie 3500 zł miesięcznie brutto, a specjaliści z dużymi umiejętnościami i doświadczeniem mogą liczyć nawet na zarobki rzędu 8000 złotych miesięcznie brutto.

Ponadto uprawnienia G1 są respektowane w każdym kraju w Unii Europejskiej, co stwarza ogromne możliwości rozwoju i kariery w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *