Bez kategorii

Syrop do kawy jak go stosować i ile dodawać?

Kawa to napój, który pobudza miliony osób do działania. Niemniej jednak od częstego jej spożywania może czasem spowszednieć. Jak więc ją urozmaicić, aby wciąż nam doskonale smakowała? Odpowiedzią są syropy do kawy, wystarczy dodać niewielką ilość do filiżanki i nasza kawa nabierze zupełnie innego smaku i aromatu!


Syrop do kawy – czyli coś nowego do śniadania bądź na podwieczorek


Każdy, kto lubi eksperymenty w kuchni oraz pragnie cieszyć się wyśmienitą kawą jak z kawiarni, powinien zainteresować się syropami do kawy! Jest to ciekawy sposób na zmianę smaku kawy. Nawet jeśli posiadamy najsmaczniejszą dla nas kawę, to z jakimś czasem może ona nam spowszednieć. Warto wtedy wiedzieć jak subtelnie zmienić jej smak, aby była wciąż dla nas atrakcyjna. Syrop do kawy jest dodatkiem, który jest w stanie znacząco wzbogacić smak. Syropy najczęściej dodajemy do latte, niemniej jednak równie często wykorzystuje się je do Caffe Americana lub Espresso.
Już od dłuższego czasu syropy barmańskie są ogólnodostępne w wielu sklepach. Przez to, że produkowane są przez wielu producentów, wybór smaków jest wprost ogromny. Począwszy od tych najbardziej popularnych takich jak wanilia, karmel czy czekolada, aż po amaretto, mango, dynia i irish cream. Nie jest to jednak jedyny sposób na zmodyfikowanie smaku kawy.


Zrób własny syrop do kawy


Nie każdy wie, ale bez większych trudności można wykonać własny syrop do kawy. Podstawą domowego syropu jest wymieszanie 1 szklanki wody i 1,5 szklanki cukru. Te proporcje można modyfikować w zależności, jaką gęstość i słodycz chcemy uzyskać. Następnie należy dodać ulubiony dodatek taki jak łyżka cynamonu, 0,5 szklanki kakao bądź 3 laski wanilii. Niemniej jednak mogą to być inne dodatki, kwestia indywidualnego gustu. Własny dobór składników sprawia, że kawa nabędzie wyjątkowego aromatu.


Jak należy dozować syropy do kawy?


Jeżeli planujemy dodawać syropy do kawy, powinniśmy wiedzieć, że ilość uzależniona jest od gęstości i stopnia słodyczy. Do małej filiżanki kawy wystarczy jedynie łyżeczka. Niemniej, jednak jeśli wolimy bardzo słodką kawę o intensywnym smaku, można wlać do 40 ml syropu. Istnieją jednak pewne granice, nie chcemy przecież pić samego syropu, tylko kawę z dodatkami.


Gdzie można zakupić syropy do kawy?


Zastanawiają się, gdzie można kupić syropy do kawy, powinniśmy pierwsze kroki skierować do sklepu z kawą i akcesoriami. Jeżeli jednak nie ma takiego w najbliższej okolicy, wtedy najlepiej skorzystać z internetu i zakupić swoje syropy do kawy w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *