Bez kategorii

Stetoskopy MDF dla każdego lekarza

Czym jest stetoskop? To – poza charakterystycznym białym fartuchem – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli przynależności do świata medycznego. To wyjątkowe wyróżnienie – przewieszony przez szyję stetoskop wskazuje na determinację niezbędną do ukończenia studiów medycznych. Wskazuje na ogrom wiedzy, który opanować musiał każdy student medycyny, by stać się lekarzem. Jest wyrazem kompetencji zawodowych i profesjonalizmu. Budzi respekt u pacjentów, jednoznacznie kojarząc się z koniecznymi do określenia stanu zdrowia badaniami. Bo to właśnie po stetoskop sięga lekarz w pierwszej konieczności.

Stetoskopy MDF – jedne z najlepszych na świecie

Wybór stetoskopu, zwłaszcza tego pierwszego, stanowiącego symbol zakończenia studiów medycznych i rozpoczęcia ścieżki zawodowej, to dla lekarza pamiętne chwila. Dlatego warto zrobić wszystko, aby słuchawki do osłuchiwania pacjenta były doskonałej jakości. Powinny być wytrzymałe, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, ale przede wszystkim – umożliwiające dokładne i profesjonalne zbadanie pacjenta. Najważniejsze są zatem parametry akustyczne stetoskopu, a o te marka MDF zadbała jak nikt inny na świecie.

Stetoskop MDF znaleźć można na szyjach tysięcy lekarzy na całym świecie – nie bez powodu. Tak staranne połączenie funkcjonalności i estetyki musiało zdobyć uznanie w środowisku medycznym. Co wyróżnia te słuchawki? Masywny dren stetoskopu zapewnia nienaganną pracę stetoskopu, skutecznie tłumiąc zewnętrzne zakłócenia akustyczne. Specjalna komora akustyczna odpowiada za doskonałą jakość dźwięku, zaś słuchawki z wewnętrzną sprężyną zwiększają trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Rodzaje stetoskopów MDF

Modele stetoskopów różnić mogą się przeznaczeniem, z czego wynikają subtelne różnice w ich budowie. Poza najczęściej używanymi stetoskopami internistycznymi dostępne są także stetoskopy neonatologiczne czy pediatryczne. Z racji konieczności przebadania bardzo małego pacjenta, głowica i membrana takich słuchawek są znacznie mniejsze. Ponadto dzięki lekko wypukłej membranie uzyskano pożądany przy badaniu dzieci efekt „ciepłej głowicy”.

Stetoskop kardiologiczny to z kolei większa i masywniejsza głowica oraz wykorzystanie aluminium o doskonałych właściwościach akustycznych. Podwójny system przewodów akustycznych oraz – w najbardziej ekskluzywnej wersji – pokrycie ze złota to cechy wyróżniające stetoskopy MDF. Wszystkie modele słuchawek cechują się ponadto nienagannym i nowoczesnym designem, lekkością i wybitną wytrzymałością konstrukcji. Całości dopełnia darmowy serwis części zamiennych oraz dożywotnia gwarancja na wady fabryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *