Bez kategorii

Przelewy międzybankowe

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak dłuży się czas, kiedy czekamy na pojawienie się pieniędzy na koncie. We współczesnej rzeczywistości, przy stosowaniu innowacyjnych technologii czas oczekiwania – można śmiało powiedzieć – praktycznie nie istnieje.

Przelewy pojawiają się w ciągu zaledwie kilku sekund na koncie. Jest to zasługa możliwości szybkiego dokonywania przelewów międzybankowych.

Szybkie przelewy międzybankowe a ich charakterystyczne cechy

Szybkie przelewy między bankowe to usługa dostępna dla wszystkich. Z jednej strony mogą korzystać z niej klienci indywidualni, z drugiej natomiast firmy, przedsiębiorstwa oraz banki. Za szybkie przelewy międzybankowe jest pobierana stała opłata, która nie jest uzależniona od wysokości kwoty przelewu.

Przelew pieniężny
Przelew pieniężny

Do charakterystycznych cech szybkich przelewów międzybankowych można zaliczyć przede wszystkim tempo dokonania przelewu oraz dostępność. Niezależnie od tego, do kogo mają trafić pieniądze, dzięki szybkim przelewom międzybankowym docierają one do odbiorcy w ciągu kilku albo kilkudziesięciu sekund. Usługa szybkie przelewy międzybankowe jest dostępna nie tylko w dni robocze, ale także w dni wolne od pracy, nawet wówczas, gdy nie przeprowadza się rozliczeń międzybankowych.

Niekwestionowaną zaletą szybkich przelewów międzybankowych jest bezpośredniość zleceń. Oznacza to po prostu, że pieniądze w postaci przelewu docierają do odbiorcy od razu na jego konto bądź rachunek. W przelaniu pieniędzy nie uczestniczy w tym przypadku ani pośrednik, ani inny podmiot, ani rachunek pośredniczący.

Szybkie przelewy międzybankowe to bardzo prosta usługa, która nie wymaga podejmowania żadnych skomplikowanych działań i dlatego są łatwe w obsłudze.

Przelewy w euro oraz przelewy za granicę można wykonywać także z konta złotówkowego. Takie przelewy nie są darmowe, a wysokość prowizji zależy od przesyłanej kwoty. Nie ulega wątpliwości, że za przelew, którego wartość jest wysoka, trzeba będzie zapłacić odpowiednio wysoką stawkę. Zlecenia przelewu można dokonać przez telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *