Bez kategorii

Producent, a sklep z odzieżą medyczną — gdzie lepiej kupić odzież?

Odzież medyczna rządzi się swoimi prawami, jest to specjalny rodzaj ubioru, który powinien spełniać kilka istotnych kryteriów, tak, aby można ją było stosować w szpitalach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Gdzie szukać najlepszej i najwygodniejszej odzieży medycznej, która spełni wszystkie nasze wymagania? Sprawdź!

Producent, a sklep z odzieżą medyczną — na co się zdecydować?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta, wszystko zależy bowiem od tego, jakim klientem jesteśmy. Jedno jest pewne, jeżeli jako szpital czy klinika kupujemy odzież medyczną hurtowo, z pewnością lepiej zgłosić się do producenta, ustalić z nim szczegóły zamówienia i indywidualną cenę. W przypadku kiedy nasze zamówienie obejmuje większą ilość sztuk i zgłosimy się z tym bezpośrednio do producenta odzieży, mamy szansę na uzyskanie dużo bardziej korzystnych cen niż w przypadku zakupu takiej odzieży w sklepie. Taka opcja jest jednak możliwa, wtedy kiedy posiadamy już sprawdzonego producenta, nie warto bowiem zamawiać większej ilości sztuk u producenta, co do którego nie mamy wyrobionej opinii.

Odzież medyczna

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku zakupu jednej lub kilku sztuk odzieży medycznej np. do prywatnych gabinetów. W takim wypadku z pewnością lepiej odwiedzić sklep z odzieżą medyczną i wybrać model odpowiedni dla siebie. W sklepach stacjonarnych mamy możliwość przymierzenia różnorodnej odzieży i wybrania takiej, która idealnie spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowo nie każdy producent odzieży zgodzi się na przyjęcie niewielkiego zamówienia, może on nas po prostu odesłać do sklepu, który odpowiada za dystrybucję. Do producenta zgłaszamy się w przypadku dużych zamówień lub kiedy chcemy podjąć stałą współpracę — wtedy rzeczywiście mamy szansę na realnie niższe ceny. Bez względu jednak na to, gdzie odzież medyczną kupujemy, zwrócić należy uwagę na kilka ważnych kwestii, które pomogą nam dokonać właściwego wyboru.

Odzież medyczna — na co zwrócić uwagę decydując się na zakup

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest to, że odzież medyczna powinna być przede wszystkim wygodna — lekarze, pielęgniarki oraz inne osoby pracujące w zawodach medycznych nie mają czasu na przejmowanie się niskim komfortem użytkowania ubrań. Odzież medyczna nie może w żaden sposób krępować ruchów, a także musi zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Przed zakupem zwróćmy więc uwagę na to, z jakich materiałów została ona wykonana.

Drugą kwestią jest trwałość, odzież przeznaczona dla personelu medycznego powinna być odporna na uszkodzenia i wytrzymała z racji, chociażby na to, że będzie ona często prana. Nie bez znaczenia jest także modny i nowoczesny fason — lekarze czy pielęgniarki to osoby wykonujące zawód, który wymaga ciągłego kontaktu z ludźmi, powinni się więc oni odpowiednio prezentować, tak aby budzić zaufanie — wygląd w pracy ma znaczenie bez względu na to, jaki zawód wykonujemy, o czym należy bezwzględnie pamiętać. Aktualna oferta odzieży medycznej jest naprawdę szeroka, a ubrania medyczne nie muszą być już jedynie białe i workowate.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Apolonia.

Dodaj komentarz