Bez kategorii

Prawidłowo zaaranżowane biuro, czyli jakie?

Okazuje się, że wygodne fotele biurowe, niebanalna dekoracja na blacie, odpowiedniej wysokości regały na dokumenty czy też nowoczesne sprzęty elektroniczne wpływają znacząco na to, jak pracownicy czują się w miejscu pracy, co z kolei przekłada się na ich wydajność. Jeśli stanowisko pracy nie jest dobre zorganizowane i wyposażone to należy liczyć się z tym, że pracownicy będą odczuwali coraz większe zmęczenie i uskarżali się na różnorakie choroby, przez co efektywność ich pracy znacząco spadnie. Dlatego też niezwykle istotne jest zadbanie o ergonomiczne urządzenie biura.

Jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w biurze?

Kierując się podczas urządzania biura ergonomią, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie meble gabinetowe, czyli dobre oświetlenie, biurka , fotele i regały oraz prawidłowe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Wszystkie znajdujące się sprzęty elektroniczne nie mogą zagrażać zdrowiu pracownikom, dlatego też należy stawiać na przedmioty wysokiej jakości. Dzięki dopasowaniu mebli do indywidualnych potrzeb pracowników można liczyć na wzrost ich wydajności, kreatywności i zaangażowania.

Jakie biurko i oświetlenie?

Pracownik biurowy spędza większość czasu właśnie przy swoim biurku, dlatego też powinno mieć ono odpowiednią wysokość, aby zbytnio się nad nim nie pochylał, co sprzyja powstawaniu problemów z kręgosłupem. Niezwykle ważne są także obrotowe fotele biurowe, które powinny być stabilne, niekrepujące ruchów ramion, wyposażone w podłokietniki i najlepiej dopasowane do sylwetki.

Ważną kwestią jest także oświetlenie podczas pracy, które nie powinno powodować uszczerbku na zdrowiu pracowników. Należy zapewnić im światło dzienne i elektryczne, a do tego ograniczyć do minimum odblaski świetlne, które utrudniają wykonywanie obowiązków.

Wpływ natury i kolorów w biurowym pomieszczeniu również ma znaczenie

W celu wprowadzenia do biura przyjemniejszej atmosfery warto zainwestować w rośliny, które mają kojący i relaksujący wpływ na pracowników. Rośliny doniczkowe nie tylko wpłyną pozytywnie na wydajność pracowników, ale także uatrakcyjnią wnętrze. Okazuje się, że znaczący wpływ mogą mieć także kolory dominujące w biurze. Zaleca się kolory ziemi, a więc zielenie, beże i brązy. Kolor czerwony pobudza, żółty zaś sprzyja pozytywnemu myśleniu, niebieski działa uspokajająco i pozwala się zrelaksować, a zielony odpręża i pomaga się skupić. Odpowiednio dobrany wystrój i sprzęt i meble biurowe to podstawy, o które każdy przedsiębiorca powinien należycie zadbać.

Dodaj komentarz