Bez kategorii

Pralka jako niezastąpione urządzenie w każdym domu

Jednym z najbardziej niezbędnych sprzętów w gospodarstwie domowym jest pralka. W celu zapewnienia jej jak najdłuższego czasu bezawaryjnego funkcjonowania, warto tuż po zakupieniu urządzenia postawić sobie pytanie, jak dbać o pralkę?

Do najważniejszych zabiegów przedłużających jej żywotność z jednej strony należy staranne czyszczenie pralki, z drugiej natomiast wykonywanie regularnych zabiegów mających na celu niedopuszczanie do pojawienia się kamienia oraz usuwanie osadu.

Wiele zabiegów możemy wykonać we własnym zakresie, bez angażowania fachowca. Są one niedrogie i nie wymagają specjalnego nakładu czasu.

Dobrze byłoby jednak wykonywać je dość regularnie, przestrzegając określonych zasad. Nie ulega bowiem wątpliwości, że niezależnie od naszej troski pralka z czasem ma prawo nosić ślady użytkowania, jednak dbanie o nią w znacznym stopniu przyczyni się do poprawienia jakości pracy urządzenia.

Pralka
Pralka

Jak czyścić pralkę?

Regularne czyszczenie pralki uchroni nie tylko sam sprzęt, ale także nasze pranie od przykrego zapachu. Do czyszczenia pralki – poza gotowymi preparatami – możemy wykorzystać znajdujący się w każdym gospodarstwie domowym kwasek cytrynowy czy ocet. Wybrany produkt, w zależności od uznania, umieszczamy w podajniku środków piorących i włączamy pralkę na dowolny program bez wsadu. Pamiętajmy także o regularnym czyszczeniu nie tylko filtra odpływu, ale także bębna.

Jak odkamienić pralkę?

W sprzedaży istnieje wiele dostępnych preparatów, dzięki którym bez problemu usuniemy osad z kamienia z pralki. Należy jednak pamiętać, żeby z jednej strony przeprowadzać ten zabieg, stosując się do instrukcji podanych przez producenta, z drugiej natomiast wykonywać go bez wsadu. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do tego, że w trwały sposób uszkodzimy sobie ubrania.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na odkamienienie pralki jest wykorzystanie octu spirytusowego. Włączamy na najwyższą temperaturę urządzenie bez wsadu, wlewając dwa litry octu spirytusowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *