Bez kategorii

Podnośnik koszowy – uniwersalny i sprawdzony pomocnik nie tylko na budowie

Bardzo szeroki wachlarz zastosowań jaki oferuje podnośnik koszowy oraz jego duża mobilność sprawia, że jest on coraz bardziej popularnym narzędziem zarówno budowlanym jak również wyposażeniem firm zajmujących się montażem elementów na nadajnikach czy serwisie infrastruktury energetycznej.

Duża dostępność sprawia, że nie tylko firmy decydują się na wypożyczenie, coraz częściej sięgają po niego użytkownicy prywatni którzy wykonują prace remontowe lub budowlane. Bardzo przydatny jest również w działaniach porządkowych podczas regulowania gałęzi drzew lub usuwania dużego zagrażającego uszkodzeniem budynku drzewa.

Bezpieczeństwo – główny atut podnośników koszowych

Jednym z głównych atutów podnośników koszowych jest ich bardzo duży poziom bezpieczeństwa który zapewnia kosz, niweluje on ryzyko utraty równowagi i upadku. Dzięki możliwości podniesienia kosza aż na wysokość 18 metrów oraz jego bocznego wychylenia aż o 12 metrów, pozwala na bardzo duży zasięg prac a duża nośność na poziomie około 200 kg pozwala na wyniesienie dużej ilości sprzętu na ogromną wysokość.  

W jakich pracach sprawdzi się podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy poza pracami budowlano-remontowymi idealnie sprawdzi się w:

  1. Odśnieżanie dachów,
  2. Mycie i czyszczenie okien budynków,
  3. Instalacja reklam wielkoformatowych,
  4. Konserwacja i naprawa telebimów.

Koszty związane z wynajmem podnośnika koszowego

W większości małych lub średnich przedsiębiorstw zakup własnego podnośnika jest zbyt dużym wydatkiem, zwłaszcza, że jest potrzebny tylko do określonych rodzajów prac a poza nimi byłby nieużywany i generował koszty. Idealnym rozwiązaniem jest wynajem podnośnika koszowego na określony czas. Dzięki tej możliwości nie tylko nie generuje niepotrzebnych kosztów, ale pozwala zaoszczędzić czas związany z serwisowaniem, naprawami i innego rodzaju kosztami eksploatacyjnymi. Ponadto do obsługi tego typu sprzętu potrzebne jest specjalne zezwolenie Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) które można otrzymać po ukończeniu kursu. Również ten koszt uda się zniwelować, właśnie podczas wynajmu urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *