Bez kategorii

Organizacja wesela

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka – i to nie tylko ze względu na rangę samej uroczystości, ale także z powodu ogromu przygotowań, jakie należy uczynić przed tym wielkim dniem. Organizacja wesela to wielkie przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga czasu, wytrwałości i przede wszystkim spokoju oraz cierpliwości. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak urządzić wesele i przy tym nie zwariować. Przede wszystkim potrzebny jest dobry plan.

Dwanaście miesięcy przed ślubem

Ponieważ wesele to duże przedsięwzięcie, to jego organizację należy rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem. Już na około dwanaście miesięcy przed planowanym ślubem trzeba poczynić pierwsze kroki w jego organizacji, a mianowicie:
– ustalić przybliżoną datę uroczystości,
– zorganizować spotkanie rodziców,
– ustalić formę ślubu,
– wstępnie oszacować liczbę zaproszonych gości oraz kwotę, jaką można przeznaczyć na organizację wesela.

Dodatkowo już w tym czasie warto zastanowić się nad miejscem wesela oraz jego oprawą muzyczną oraz fotograficzną. Wiele młodych par zastanawia się, jak szybko rezerwować salę na wesele. Otóż odpowiedź jest jedna – jak najszybciej. Kolejki do popularnych sal i zespołów muzycznych są tak duże, iż niejednokrotnie wymagają kilkumiesięcznego oczekiwania. Dlatego też sala i zespół weselny powinny być rezerwowane niemal od razu po podjęciu decyzji o ślubie.

Wesele
Wesele

Sześć miesięcy przed ślubem

Wstępne przygotowania do organizacji wesela mogą zająć nawet kilka tygodni. A to nie koniec przygotowań. Na około pół roku przed ślubem każda młoda para powinna sporządzić listę gości, dowiedzieć się o wszelkie niezbędne formalności związane ze ślubem oraz rozpocząć tak zwane nauki przedmałżeńskie.

Dodatkowo czas ten należy poświęcić na wybór sukni ślubnej oraz garnituru, zakup obrączek, przygotowanie zaproszeń, wybranie dekoracji kościoła i sali, poproszenie świadków oraz zarezerwowanie w pracy odpowiedniej ilości dni wolnych.

Kolejne przedślubne tygodnie powinny upłynąć na ustalaniu ostatnich szczegółów – takich jak wybór menu, ostatnie poprawki ubioru, wybór fryzury i makijażu czy wysyłanie zaproszeń. Nie warto zostawiać czegokolwiek na ostatnią chwilę, bo grozi to niepotrzebnym zdenerwowaniem i stresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *