Bez kategorii

Obuwie medyczne Pofam – co je wyróżnia wśród konkurencji?

Buty medyczne ze względu na swoją specyfikację, charakteryzują się szeregiem parametrów dostosowanych do standardów medycznych. Specjalna technologia wykorzystana do ich produkcji, pomimo znacznych kosztów, zwraca się wielokrotnie, zmniejszając ryzyko infekcji na terenie ośrodków służby zdrowia.

Obuwie dla lekarzy – konieczność czy fantazja?

Wbrew obiegowym opiniom, na terenie placówek służby zdrowia, wymagane jest stosowanie obuwia dopasowanego do wymogów przepisów bezpieczeństwa. Obuwie medyczne – bo o nim mowa – musi charakteryzować się przede wszystkim:

  1. Odpornością na oddziaływanie bakterii – buty przeciwbakteryjne stosowane na terenie placówek medycznych, muszą być odporne na zabrudzenia (często będące główną przyczyną namnażania się bakterii) a także – gwarantować maksymalne przewietrzenie stopy, co przedkłada się na brak nieprzyjemnego zapachu i rzecz jasna – na zmniejszenie liczby potencjalnych patogenów.
  2. Dopasowaniem do kształtu stopy – buty przeznaczone dla lekarzy powinny maksymalnie trzymać się stopy. Co więcej – powinny one być stosunkowo szerokie i w miarę możliwości niskie. W ten sposób ograniczamy ryzyko powstawania urazów mechanicznych wśród personelu.
  3. Stabilnym kontaktem z podłożem – bezpieczne buty medyczne, charakteryzują się specjalną podeszwą o stosunkowo dużej powierzchni. Tak ukształtowana podeszwa sprawia, że but o wiele lepiej trzyma się podłoża i tym samym – jest bezpieczniejszy dla człowieka. Nawet w przypadku rozlania płynów…

Obuwie medyczne Pofam – dlaczego warto je wybrać?

Pofam jest jednym z najbardziej doświadczonych producentów obuwia do zastosowań medycznych. Produkty tej firmy na tle konkurencji wyróżniają się przede wszystkim:

  1. Łatwością w konserwacji – obuwie jest wykonane z klasycznej skóry, co z jednej strony podnosi prestiż a z drugiej – daje możliwość łatwej konserwacji powierzchni buta i jego trwałości.
  2. Lekkimi podeszwami – obuwie medyczne Pofam to przede wszystkim lekkie podeszwy, ale też bardzo lekka konstrukcja obuwia. Dzięki temu obuwie aż tak bardzo nie męczy stóp, nawet po wielu godzinach chodzenia.
  3. Szeroką gamą wkładek – buty medyczne Pofam to nie tylko obuwie, ale też szeroka gama wykorzystywanych wkładek. Podnoszą one komfort chodzenia i minimalizują ryzyko powstawania odcisków, modzeli itp wad stopy.
  4. Nowoczesnym designem – większość konkurencyjnych modeli obuwia medycznego to nudne pod względem kolorystycznym produkty. Buty wyprodukowane przez Pofam charakteryzują się nowoczesnym designem i ciekawą kolorystyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *