Bez kategorii

O czym należy pamiętać przed wyjazdem z wypożyczalni aut?

Wypożyczenie samochodu pozwala na niezależność poruszania się, a także skrócenie czasu, który musimy przeznaczyć na dotarcie z punktu A do punktu B. Wynajęcie auta planujemy z dużym wyprzedzeniem. Przygotowujemy się do niego czytając warunki wynajęcia i sprawdzamy, czy nam one odpowiadają. Jednak nie zawsze wszystkie informacje na temat wynajęcia auta znajdziemy w regulaminach firmowych. O czym powinniśmy pamiętać przed wyjazdem z wypożyczalni? I o co zapytać, zanim wciśniemy „gaz do dechy”?

wypozyczenie samochodu

„Tanie” oferty a sieciowe propozycje

Niektóre wypożyczalnie aut zwieść nas mogą atrakcyjną ceną i marketingowymi chwytami głoszącymi szybki proces dokończenia transakcji. Dlatego, zanim podpiszemy umowę i wyjedziemy autem z gmachu wypożyczalni, warto dokładnie prześledzić umowę. To w niej znajdziemy kluczowe informacje odnośnie wynajmowanego przez niego auta. Zweryfikujmy ją na spokojnie. Sprawdźmy okres najmu auta, a także zasady naliczania opłat dodatkowych.

Lokalna wypożyczalnia aut (np. wypożyczalnia samochodów Sierpc) cechuje się przyjaźniejszymi zasadami wynajmu samochodów. Idąc na rękę klientowi wypożyczalnia aut Sierpc, będzie miała atrakcyjnie ceny, a także szereg udogodnień dla klienta w zakresie płatności i formalności. W przypadku korporacji ciężko liczyć na jakąkolwiek elastyczność dlatego dobrze jest przyjrzeć się ofercie małych, ale sprawdzonych wypożyczalni aut (wypożyczalnia Sierpc).

Stan samochodu

Gdy sprawdzimy już, czy zgadzają się wszystkie dane związane z płatnościami, kolejno powinniśmy zweryfikować stan wypożyczanego przez nas auta. Najlepiej zrobić to przy pracowniku wypożyczalni. W przypadku stwierdzenia jego uszkodzeń należy wykonać zdjęcia i poprosić o zapisanie ich w karcie pojazdu. Pozwoli nam to uniknąć późniejszych dodatkowych opłat.

Przed wyjazdem z wypożyczalni sprawdźmy również stan paliwa, oleju i płynu w spryskiwaczach.

Warunki zwrotu samochodu

Upewnij się, w jaki sposób masz zwrócić samochód. Niektóre wypożyczalnie naliczają dodatkowe opłaty w przypadku zdania auta w innym miejscu, niż odbywał się jego odbiór.

Dodaj komentarz