Bez kategorii

Najlepsze preparaty na stawy i kości

Problemy ze stawami i kośćmi dotyka coraz młodsze osoby. Kiedyś nie do pomyślenia było, by w wieku dwudziestu kilku lat cierpieć na bóle stawów i problemy z układem ruchu. Niestety współczesny tryb życia i liczne niedobory mineralne prowadzą właśnie do takich dolegliwości.

Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest najczęściej długotrwały niedobór witaminy D i brak zrównoważonej aktywności fizycznej. Jednak kiedy stawy zaczynają boleć, a układ kostny szwankować, trzeba wesprzeć się czymś więcej niż tylko suplementacją witaminy D.

Poniżej prezentujemy wybrane preparaty na stawy i kości, które mogą skutecznie zregenerować układ ruchowy.

1. Orton Flex

Preparat Orton Flex umożliwia utrzymanie sprawności ruchowej na wysokim poziomie. Bogaty skład leku zapewnia odpowiednią elastyczność i sprawność układu ruchowego. Dedykowany jest zarówno dla osób aktywnych, jak i kobiet w okresie menopauzy, osób z nadwagą oraz starszych ludzi. Zaleca się 1 tabletkę Orton Flex raz dziennie.

2. Kinon D3 witamina K2

Witaminę D powinien przyjmować każdy, kto ma problemy ze stawami oraz układem kostnym. Kinon D 3 to preparat zawierający zarówno witaminę D3, potrzebną do sprawnej syntezy wapnia i fosforu w kościach, jak i witaminę K, która łagodzi stany zapalne i zapobiega osteoporozie. Zalecaną dawką preparatu Kinon D3 witamina K2 jest 1 tabletka raz dziennie.

3. Hyalutidin HC Aktiv

Hyalutidin HC Aktiv to płynny suplement mający bardzo szerokie spectrum działania na układ stawowy. W skład preparatu wchodzi kwas hialuronowy, który jest m. in. naturalnym i niezwykle istotnym składnikiem mazi stawowej, a także pełni ważną funkcję bufora mechanicznego chroniącego komórki przed zgniataniem.

Jego niedobory, które pojawiają się wraz z wiekiem, doprowadzają do poważnych i bolesnych stanów zapalnych i zwyrodnieniowych. Hyalutidin HC Aktiv skutecznie uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego w organizmie, zwiększając lepkość mazi stawowej redukując procesy zapalne oraz odbudowując chrząstkę stawową. Zalecana dawka do 30 ml minimum przez 30 dni.

4. Krzem organiczny Orsi

Preparat Orsi to krzem w postaci organicznej, bardzo dobrze przyswajalny przez organizm i powodujący odbudowę chrząstki stawowej. Lek hamuje osteoporozę, zwiększa elastyczność układu ruchowego i zmniejsza bóle stawowe. Ogólnie krzem działa regenerująco na wszystkie komórki. Krzem organiczny Orsi ma postać płynu. Zalecane dawki to 30 ml 3 razy dziennie w trybie leczniczym i 10 ml 3 razy dziennie w trybie profilaktycznym.

Dodaj komentarz