AktualnościBez kategorii

Karma dla psa – jak wybrać najlepszą dla szczeniaka

Co lepsze dla przyjaciela?

Właściciele czworonogów od zawsze zmagają się z dylematem czy dla szczeniaka lepsza będzie sucha czy mokra karma. Zdań na ten temat jest wiele, warto więc zastanowić się nad tym, co podajemy naszemu czworonożnemu przyjacielowi.

Sposoby na czworonożnego przyjaciela

Już w wieku około 8 czy 10 tygodni nasz szczeniak spokojnie może jeść zarówno karmę mokrą, jak i suchą. Zwykle zaczynamy jego karminie od tej mokrej, ale część z nas chce z czasem przejść na suchą. Tutaj pojawia się pytanie jak nauczyć szczeniaka jedzenia suchej karmy, czasami jest to wyjątkowo trudne zadanie. Najlepszym wyjściem w tej sytuacji, sprawdzonym przez wiele osób i psów, jest na początku podawanie zmieszanych obu rodzajów psiego jedzenia. Natomiast z czasem można podawać samą suchą i samą mokrą, ale w mieszanej ilości. Niektórzy też moczą popularne „chrupki” w wodzie.

Pies
Pies

Sprawdź i porównaj

Miłośnicy czworonogów często zastanawiają się jaka w ogóle jest różnica pomiędzy różnymi karmami. Otóż sucha a mokra karma to czasami dwie różne rzeczy, ale tak być nie musi. Przede wszystkim musimy sprawdzać jej skład, ponieważ mogą się one między sobą bardzo różnić. Pod uwagą warto wziąć zwłaszcza to jaki mają procent mięsa, może on się wahać nawet od 4 do 60 procent mięsa.

Sucha jednak lepsza

Według wielu to jedzenie kupowanie w paczkach jest lepsze, ale dlaczego właściwie sucha karma jest lepsza? Otóż składa się ona z od 8 do 9 procent z wody i zwierzę potrzebuje zjeść jej znacznie mniej niż mokrej, ale bardzo istotny jest tutaj stały dostęp psa do wody, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać.

W związku z tym karmienie suchą karmą jest znacznie tańsze. Jeżeli dobrze poszukamy to znajdziemy taką karmę, która bogata jest we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Plusem jest też to, że oczyszcza ona uzębienie czworonoga.

Karmienie psa to bardzo ważna czynność, która ma wpływ na całe jego życie, na jego codzienne funkcjonowanie, zdrowie oraz samopoczucie. Nie można więc karmić go czymkolwiek, podobnie jak my potrzebuje odpowiednich witamin i składników mineralnych.

Dodaj komentarz