Bez kategorii

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu samochodu?

Wypożyczenie auta na kilka dni to doskonały sposób na wygodniejsze poruszanie się po mieście wtedy, gdy nie dysponujemy własnym autem. Przed podpisaniem umowy, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przyjrzyjmy się im i sprawdźmy, co powinno nas zainteresować.

samochod

Dobra wypożyczalnia Sierpc to podstawa

Przy wypożyczaniu auta pierwszą rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, jest sama firma, w której decydujemy się na usługę. Obok dużych sieciowych wypożyczalni, u których wynajem możliwy jest za pośrednictwem firm zewnętrznych, spotkamy również te lokalne, które charakteryzują się przyjaźniejszymi warunkami i niższymi cenami (jak np. wypożyczalnia aut Sierpc). Z pewnością warto przyjrzeć się ofercie takich firm, jak wypożyczalnia samochodów Sierpc, gdyż może się okazać, że będą się one wyróżniać przejrzystymi i atrakcyjnymi warunkami najmu.

Czytaj umowę

Gdy już wybierzemy najlepszą dla nas wypożyczalnie, powinniśmy zwrócić uwagę na umowę wynajmu auta. Warto dokładnie się z nią zapoznać i przestudiować, czy nie znajdują się w niej informacje na temat dodatkowych opłat przy wynajmie samochodu. Wypożyczalnia może nas obciążyć za wynajem dodatkowych udogodnień w postaci nawigacji, fotelika dla dzieci, czy klimatyzacji. Sprawdźmy również, jak w danej wypożyczalni wygląda tzw. polityka paliwa. W większości przyjmuje się, iż paliwo powinniśmy otrzymać i zwrócić z pełnym bakiem. Jest to jednak jedynie ustalenie pomiędzy stronami.

Co warto sprawdzić w umowie?

Dodatkowe opłaty mogą pojawić się, jeśli podczas korzystania z auta przekroczymy dzienny limit kilometrów. Niektóre firmy posiadają taki zapisek w umowie, dlatego warto ją dokładnie zweryfikować również pod tym kątem.

Zwróćmy również uwagę na to, czy końcowa wysokość opłat zależna jest od miejsca zdania samochodu. Wypożyczalnie czasem naliczają dodatkowe koszta ze względu na zwrot auta w inne miejsce, niż się je odbierało.

Przed wyjazdem sprawdź stan pojazdu

Koniecznie jeszcze przed podpisaniem umowy należy sprawdzić stan pojazdu. To uchroni nas przed nieporozumieniami i zabezpieczy przed dodatkowymi opłatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *