Bez kategorii

Kwalifikacja na przewóz rzeczy – najważniejsze informacje

Przewóz rzeczy wymaga posiadania określonych kategorii prawa jazdy, a także odpowiednich uprawnień w postaci kodu 95 wpisanego w tym dokumencie. Kwalifikację na przewóz rzeczy oraz wpis w postaci kodu 95 uzyskać można poprzez ukończenie odpowiedniego kursu oraz pozytywne zdanie egzaminu. Szkolenie odbywa się okresowo lub w formie kwalifikacji wstępnej oraz dotyczy wyłącznie prawa jady kategorii C1, C1+E, C, C+E. Potwierdzenie ukończenia kursu na przewóz rzeczy dokumentowane jest świadectwem kwalifikacji zawodowej.

Kurs na przewóz rzeczy w Rzeszowie

Szkolenie w formie kwalifikacji wstępnej na przewóz rzeczy wymaga ukończenia 18. roku życia oraz posiadania prawa jazy kat. B. Osoby chcące przystąpić do kursu powinny także przedstawić orzeczenia psychologiczne i lekarskie, wydawane zgodnie z ustawą o transporcie drogowym. W przypadku usług takich, jak kurs na przewóz rzeczy, Rzeszów może się pochwalić obecnością wielu profesjonalnych film szkoleniowych. W kwalifikacji wstępnej szkolenie obejmuje określoną liczbę godzin, podzielonych na sesje zajęć teoretycznych oraz praktycznych. Wariant przyspieszony uwzględnia o połowę mniejszą liczbę godzin – http://edures.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=88:kwalifikacja-wstepna-przyspieszona-przewoz-rzeczy&catid=85:edures&Itemid=437 W trakcie szkolenia uczestnicy mają szansę uczestniczyć w ruchu drogowym oraz odbyć zajęcia praktyczne z jazdy w warunkach specjalnych, w tym także na symulatorze oraz torze dysponującym płytą poślizgową.

Kwalifikacja na przewóz rzeczy
Kwalifikacja na przewóz rzeczy

Kurs na przewóz rzeczy Rzeszów

Zajęcia prowadzone są zarówno tradycyjną metodą wykładową, jak i za pośrednictwem platformy e-learningowej. Dzięki temu kurs na przewóz rzeczy w Rzeszowie może być rozpoczęty od zaraz, bez konieczności zbierania indywidualnych grup oraz oczekiwania na dostępność wolnego miejsca. Egzaminy odbywają się w formie pisemnego testu kwalifikacyjnego, który składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest podstawowy test, do którego zaliczenia niezbędne jest udzielenie określonej liczby poprawnych odpowiedzi. Druga część to test specjalistyczny, który również wymaga spełnienia powyższego warunku. Uzyskanie pozytywnego wyniku testu pozwala na otrzymanie Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej, które zachowuje swoją ważność przez pięć lat. Po otrzymaniu świadectwa konieczne jest udanie się do zależnego od miejsca zameldowania Wydziału Komunikacji, w celu wpisania kodu 95. Na miejsce należy dostarczyć kopie uzyskanego świadectwa kwalifikacji zawodowej, orzeczenie psychologiczne oraz lekarskie, a także jedno kolorowe zdjęcie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm oraz potwierdzenie uiszczenia opłaty za wydanie prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *