Bez kategorii

Kto może zostać hostessą na targach? Jakie są jej zarobki?

Hostessa to wyjątkowo chętnie wybierana przez młode osoby profesja polegająca na prezentowaniu i promowaniu produktów usług czy marek na różnego rodzaju eventach. W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie targi z niemal każdej branży bez udziału hostess. Jakie wymagania muszą spełnić hostessy na targi? Na jakiego rzędu zarobki mogą liczyć? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Hostessa na targach – jakie wymagania?

Hostessy na targi nie muszą posiadać wykształcenia kierunkowego czy też być w jego trakcie. Rzecz jasna dodatkowym atutem będzie ukończenie szkoły dla modelek lub kursu na hostessę, większe znaczenie mają jednak inne aspekty. Hostessy na eventy powinny być zatem osobami przede wszystkim kontaktowymi, o pogodnym usposobieniu oraz miłej aparycji. Z uwagi na to, że hostessa reprezentuje firmę i jest jej twarzą, ważne jest, by wyglądała profesjonalnie i elegancko. Wygląd taki będzie budził pozytywne skojarzenia w odbiorcach, a to bardzo ważne.

Oczywiście nienaganna prezencja i zadbany wygląd to nie wszystko, choć często to właśnie te cechy przychodzą na myśl jako pierwsze w kontekście tej profesji. Hostessy na targi muszą posiadać zatem także umiejętność szybkiej adaptacji w nowych sytuacjach oraz odporność na stres, na który mogą być narażone podczas pracy. Nie bez znaczenia będzie również dobra kondycja fizyczna. Mile widziany atut to znajomość przynajmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym.

Hostessa na targach – ile zarabia?

Z uwagi na fakt, iż jest to praca dorywcza, hostessy na eventy zatrudniane są z reguły na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa zlecenie bądź o dzieło). Ciężko podać jasno określone widełki zarobków, na które mogą liczyć hostessy na targi. Warszawa z pewnością wypada pod tym kątem najkorzystniej i to w tym mieście hostessy mają większe szanse na wyższe, w porównaniu z małymi miasteczkami, dochody.

Czynnikami wpływającymi na wysokość zarobków są, poza wspomnianą wyżej lokalizacją, sam prestiż wydarzenia, zakres obowiązków, czas trwania eventu czy umiejętności i doświadczenie hostessy. Pracując w tej profesji, możesz zarobić w ciągu miesiąca nawet kilka tysięcy złotych na rękę. Co oczywiste, zależne to będzie od tego, ile godzin tygodniowo będziesz mogła poświęcić na tę pracę. Jeśli chodzi o stawkę godzinową, wynosić ona może zarówno 50 zł, jak i 200 zł za godzinę. Niemożliwym jest podanie jednej konkretnej stawki, zależy ona bowiem od wyżej wymienionych czynników oraz od samego organizatora eventu.

Jak więc widać, warto rozważyć pracę jako hostessa. To wręcz idealne rozwiązanie dla młodych, uczących się osób. Dzięki temu, że jest to zajęcie dość elastyczne, z łatwością można pogodzić je ze studiami czy też innymi codziennymi obowiązkami. Udział w różnego rodzaju eventach to nie tylko sposób na dobre zarobki, ale też możliwość kontaktu z ludźmi i poszerzania znajomości. Praca ta pozwala również rozwinąć zdolności komunikacyjne, tak bardzo potrzebne podczas dalszej kariery.

Dodaj komentarz