Bez kategorii

Kto może inwestować w fundusze inwestycyjne?

W fundusze inwestycyjne tak naprawdę może inwestować każdy, kto posiada nadmiar środków finansowych. Są one jednak tworzone przede wszystkim z myślą o tych klientach, których nie satysfakcjonują proponowane przez banki lokaty bankowe. Fundusze inwestycyjne powinny znaleźć się w kręgu zainteresowania tych osób, które naprawdę chcą inwestować pieniądze i czerpać z tego tytułu zyski.

Funduszami inwestycyjnymi zajmują się wyspecjalizowane grupy osób, które za nas z jednej strony będą obserwowały, co dzieje się na rynku finansowym, z drugiej natomiast dołożą wszelkich starań, żeby zainwestowane przez nas pieniądze przyniosły jak największe zyski. W tym celu podejmują się zarządzania funduszami inwestycyjnymi.

Fundusze inwestycyjne
Fundusze inwestycyjne

Kto nadzoruje fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne są nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zadaniem komisji jest nie tylko zapewnienie przejrzystości rynku finansowego, ale także podejmowanie działań zmierzających do zapewnienia mu stabilności oraz bezpieczeństwa.

Jednym z najważniejszych czynników jest poza tym przekonanie potencjalnych klientów funduszy inwestycyjnych, że są one pewne i godne zaufania. Stabilizacja funkcjonowania oraz bezpieczny rozwój funduszy inwestycyjnych to jednocześnie gwarancja ich rozkwitu.

Kto może sprzedawać fundusze inwestycyjne?

Fundusze inwestycyjne, czyli tak zwane jednostki uczestnictwa, mogą sprzedawać z jednej strony ich posiadacze, z drugiej natomiast banki. Fundusze inwestycyjne są sprzedawane w punktach obsługi klienta danego towarzystwa albo bezpośrednio, albo przy pomocy pośrednika. Formy sprzedaży także mogą różne. Można bowiem nie tylko osobiście udać się do biura maklerskiego czy oddziału bankowego, ale także dokonać sprzedaży online za pomocą prowadzonego przez towarzystwo konta. Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych bardzo często współpracują z należącymi do tej samej grupy kapitałowej bankami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *