Bez kategorii

Jak wybrać dobrą wodę mineralną?

Butelkowana woda mineralna stała się nieodłączną częścią naszej codzienności. Pijemy ją w domu i poza nim, na wycieczkach, a nawet w restauracjach. Dzięki swoim wartościom odżywczym stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Szczególnie istotne jest, aby również w miejscu pracy była ona dostępna. Jaka nadaje się do tego najlepiej?

Wody mineralne to naturalnie występujące wody, najczęściej wgłębne, które posiadają w swoim składzie sole mineralne pochodzące od takich związków jak np. wapń, magnez, potas czy sód. Ich picie pozwala zatem nie tylko odpowiednio nawodnić organizm, ale także jest świetnym sposobem na uzupełnienie niezbędnych dla zdrowia minerałów. Woda w butelkach dla firm powinna być jednak wybierana rozsądnie pod względem zawartości poszczególnych minerałów. Co to oznacza?

hurtownia wody

W tej sytuacji należy uważać na wysoko mineralizowane wody, których nadmierne spożycie może prowadzić do przedawkowania dziennego zapotrzebowania na niektóre mikroelementy. To z kolei nie jest zbyt dobre dla zdrowia, ponieważ nadmiar poszczególnych pierwiastków może być równie niekorzystny, jak ich niedobór. Jeśli woda ma być przeznaczona dla szerszego grona osób, jak to bywa w firmach i przedsiębiorstwach, warto postawić na wody średniomineralizowane, mające w swoim składzie od 501 do 1500 mg/dm3 pierwiastków. W ten sposób mamy pewność, że woda w butelkach dla firm pod względem składu będzie optymalna dla każdego pracownika.

Rodzaje wód mineralnych

Na użytek bardziej indywidualny, można dobrać wodę o bogatszej lub mniejszej zawartości pierwiastków. Do wyboru mamy jeszcze:

  • wody niskomienralizowane – o zawartości pierwiastków nieprzekraczającej 500 mg/dm3
  • wody wysokomineralizowane – w których ilość soli mineralnych przekracza 1500 mg/dm3

Woda w butelkach dla firm o średniomineralizowanym składzie może być także gazowana, średniogazowana lub niegazowana. Najlepiej sprawdza się zaopatrzenie w dwa podstawowe jej rodzaje, czyli gazowaną i niegazowaną. Nie zaszkodzi również mała sonda wśród pracowników z pytaniem, ile i jaką wodę piją na co dzień. W ten prosty sposób sprawdzimy ile butelek i jakiej wody potrzeba.

Dodaj komentarz