Bez kategorii

Jak urządzić wąski przedpokój?

Wąskie przedpokoje bywają zmorą mieszkańców. Jednak niepotrzebnie, ponieważ wystarczy zastosować kilka trików optycznych oraz dobrać właściwe meble przedpokojowe, aby właściwie wykorzystać tę przestrzeń i cieszyć z funkcjonalnego przedpokoju. Liczy się tu właściwy dobór kolorów, mebli przedpokojowych, materiałów wykończeniowych, które razem pozwolą uniknąć wrażenia ciasnej przestrzeni.

Meble do przedpokoju

Najważniejsze to nie zagracać wąskiego przedpokoju. Przejście powinno być swobodne. Nie chcemy się przecież codziennie przez niego przeciskać. Nic nie może tarasować przejścia. Wybierając meble do przedpokoju, warto zastanowić się nad dużą szafą wzdłuż jednej ze ścian lub we wnęce. Aby zaoszczędzić miejsce, szafa powinna mieć drzwi przesuwne, najlepiej z lustrem, które optycznie powiększy wąski korytarz. Dzięki temu unikniemy wrażenia ciasnego przedpokoju. Lustro odbija światło, dzięki czemu optycznie powiększy przestrzeń przedpokoju.Wąski przedpokój

Optyczne powiększanie wąskiego przedpokoju

Dobrym sposobem na optyczne powiększenie przedpokoju, jest urządzenie symetrycznej galerii zdjęć wzdłuż długiej ściany. Ważną rolę odgrywa tu również oświetlenie, które ma za zadanie stworzenie miłego, przytulnego nastroju. W przedpokoju nie należy stawiać wielu ozdób, ponieważ jedynie ograniczą możliwość łatwego przechodzenia w obawie, że coś zostanie strącone.

Każdy centymetr jest na wagę złota

Jeśli Twój przedpokój jest wysoki, warto wykorzystać przestrzeń pod sufitem. W tym celu najlepiej sprawdzą się wysoko umieszczone półki lub szafki, gdzie schowamy nienoszone obuwie lub inne rzeczy. Świetnie sprawdzi się również szafka na buty, która jednocześnie będzie siedziskiem. Takie wielofunkcyjne meble do przedpokoju to świetny pomysł.

Jakie kolory do wąskiego przedpokoju?

Najlepiej sprawdzą się kolory jasne, które optycznie powiększą wąski przedpokój. Możesz wybrać odcienie: złamanej bieli, jasnoszary, beżowy. Do tego białe meble i dodatki sprawią, że wąski przedpokój nabierze lekkości i doskonale go rozjaśnią. Można również pokusić się o pionowe pasy na ścianach, które optycznie podwyższą pomieszczenie i dadzą uczucie głębi.

Meblując wąski przedpokój, warto wybrać meble wielofunkcyjne, które wykorzystają w pełni małą przestrzeń. Jednocześnie należy pamiętać, aby nie zagracać przestrzeni i pozwolić domownikom na swobodne przejście w korytarzu. Jasne kolory i symetryczne wzory powiększą optycznie przestrzeń. Dodatkowym trikiem jest lustro, które daje uczucie głębi i rozjaśnia ciemny przedpokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *