Bez kategorii

Jak powinna wyglądać szafa do pokoju młodzieżowego?

Pokój młodzieżowy to jednocześnie sypialnia, miejsce pracy, rozrywki oraz odpoczynku, co w praktyce oznacza, że w jednym pomieszczeniu musi się zmieścić praktycznie cały dobytek młodego człowieka. Biorąc to pod uwagę, nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać do tego, że najważniejszym meblem w takim pokoju jest odpowiednio dobrana szafa.

Meble młodzieżowe do zadań specjalnych

Jeżeli chodzi o wyposażenie pokoju nastolatka, to bardzo istotną sprawą jest to, aby wybierać meble solidne, stabilne, ale zarazem lekkie — domeną młodzieży jest bowiem chęć ciągłego przestawiania mebli (w ich głowie kłębi się milion myśli na minutę — warto to wziąć pod uwagę).

Bardzo często zdarza się tak, że pokoje młodzieżowe nie są zbyt duże i wkomponowanie w nie szafy nie jest wcale takim prostym zadaniem. Na całe szczęście współczesne modele są tak projektowane, że bez trudu da się je umieścić nawet w niewielkich i niezbyt ustawnych pomieszczeniach. Można również skorzystać z darmowego projektu pokoju dla dziecka.

darmowy projekt pokoju dla dziecka

Jeżeli problem z małym pokojem młodzieżowym dotyczy właśnie Ciebie, dobrym wyborem mogą okazać się szafy narożne, które pozwalają wykorzystać każdy wolny centymetr pomieszczenia. W przypadku nastolatek bardzo często zdarza się tak, że mają one całkiem okazałą garderobę — szafę narożną można wówczas umieścić pomiędzy dwoma zwykłymi szafami i w ten sposób stworzyć prawdziwy kompleks, służący do przechowywania wszystkich potrzebnych rzeczy. Szafy, jak i inne meble w pokoju młodzieżowym powinny być więc przede wszystkim pojemne, jeżeli więc jest taka możliwość, nie ograniczajmy się do wyboru małej szafy, która po jakimś czasie okaże się po prostu zupełnie niefunkcjonalna.

Przed zakupem szafy koniecznie sprawdźmy, czy wybrane rozwiązanie ma nie tylko drążek do zawieszania ubrań, ale również półki na swetry, bluzy i inne elementy garderoby. Kolejna ważna sprawa to półka w górnej części mebla — jest to idealne miejsce na przechowywanie ubrań sezonowych czy chociażby pościeli oraz ręczników.

Modny design, czyli to, co kochają nastolatki

Kwestie aranżacji pokoju młodzieżowego warto przedyskutować z samym zainteresowanym, ponieważ to właśnie jemu pomieszczenie będzie służyło przez najbliższe lata. Jedną z najważniejszych kwestii dla nastolatków jest niezmiennie nowoczesny wygląd mebli — intrygujące i niebanalne meble to właśnie to, co kochają młodzi ludzie, nie warto więc zabraniać im wyboru szaf w odważnych kolorach, z kolorowymi frontami czy ciekawymi okuciami.

Modny design i funkcjonalność jest czymś, co wyróżnia współczesne meble młodzieżowe, szukajmy wiec szaf prostych i funkcjonalnych, które przełamane zostały dekoracyjnymi detalami takimi jak, chociażby wstawki w kontrastującym kolorze. Odrobina szaleństwa w pokoju młodzieżowym jest jak najbardziej mile widziana. Dla młodych ludzi podkreślanie własnego indywidualizmu ma duże znaczenie, a wyrażanie siebie ma miejsce także przez aranżację wnętrza — meble młodzieżowe powinny więc wyrażać pasję i wcale nie muszą być stonowane oraz idealnie pasujące do wystroju całego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *