Bez kategorii

Gry zręcznościowe to nie tylko dobra zabawa

Z pewnością nie brakuje obecnie najróżniejszych zabawek w sklepach. Niektóre z nich rzeczywiście są zwykłą stratą pieniędzy, jednakże w przypadku gier zręcznościowych jest inaczej. Nie tylko umilają one dziecku czas, ale i są w stanie wielu rzeczy go nauczyć. Jest to więc sposób na bezstresową i skuteczną edukację. Uczenie się poprzez zabawę jest kluczem do sukcesu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru można bezproblemowo kupić grę dostosowaną do potrzeb i umiejętności dziecka oraz do jego indywidualnych zainteresowań. Jeśli już mamy sięgać po zabawki, to postawmy na te, które nie tylko bawią, ale i uczą.

Gry zręcznościowe to nie tylko dobra zabawa

W przypadku małych dzieci pojawiają się jeszcze większe lub mniejsze trudności w kontrolowaniu ruchów ciała. To dlatego, że dopiero następuje rozwój układu ruchowego, który jest procesem długotrwałym. Można jednak wspomóc rozwój zdolności motorycznych u swojej pociechy, sięgając po gry zręcznościowe. Podobnie jest zresztą w przypadku zabawek kreatywnych, których również na rynku pojawia się coraz więcej. Umożliwiają one pracowanie nad motoryką ruchowo-wzrokową w sposób przyjemny i niestresujący.

Gry zręcznościowe

Gry typu łamigłówki, quizy czy labirynty wymagają od pociechy dużego zaangażowania i pełnego skupienia, co z kolei świetnie wpływa na mózg. Jest to dla niego rodzaj gimnastyki. Rozwijanie pamięci, logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji i wyobraźni przestrzennej to coś, na co można liczyć, sięgając po gry zręcznościowe. Można w nie grać zarówno w pojedynkę czy dwójkę, jak również w większym gronie. Tak naprawdę to gry zręcznościowe są świetną rozrywką dla całej rodziny. Z całą pewnością poprzez różnego rodzaju gry i zabawy można wesprzeć rozwój pamięci.

Co jest godne polecenia?

Co kryje się tak naprawdę pod nazwą gier zręcznościowych? Chodzi tutaj o wszystkie gry, które pozwalają na pracowanie nad swoją motoryką ruchowo-wzrokową. Przykładem może być chociażby gra w kręgle przy pomocy kolorowych kul i drewnianych kręgli. W jej przypadku dziecko ćwiczy zarówno koordynację ruchową, jak i celność. Z kolei minigolf to gra, która sprawdzi się nie tylko w domowym zaciszu, ale także na zewnątrz. Podobnie zresztą jak odbijanie lotki rakietką. Jest to więc sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Świetną opcją są również wieże z klocków. Gra ta polega na wyciąganiu klocków w taki sposób, aby w takcie budowania wieży nie doszło do przewrócenia się całej konstrukcji, co ćwiczy zręczność, dokładność i koordynację wzrokowo-ruchową. Jak najbardziej sprawdzą się również mini piłkarzyki, które opierają się na zdrowej rywalizacji i wymagają dokładności od gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *