Bez kategorii

Czy można ufać alkomatom do użytku prywatnego?

Co prawda sprzedaż alkomatów przeznaczonych do użytku prywatnego stale rośnie, jednak wielu kierowców wciąż nie darzy tych urządzeń zaufaniem. Zwyczajnie nie są oni pewni, czy mogą zaufać wykonanym samodzielnie pomiarom. Z czego wynika ten brak zaufania? Prawdopodobnie jest to efekt obecności na rynku wielu bardzo niskiej jakości alkomatów, które rzeczywiście są bardzo zawodne. Czy jednak oznacza to, że korzystanie z alkomatu prywatnego nie ma sensu? Nic z tych rzeczy. Trzeba po prostu wiedzieć, jak wybrać właściwy alkomat oraz gdzie go szukać.

Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl

Alkomaty prywatne na wzór policyjnych

Nie ma wątpliwości, że alkomaty policyjne to najskuteczniejsze urządzenia do pomiaru trzeźwości. Ich niezawodność jest niezbędna, gdyż na podstawie pomiarów wykonanych alkomatami policyjnymi nietrzeźwi kierowcy są pociągani do odpowiedzialności prawnej. Dlatego też na rynku pojawia się wiele alkomatów do użytku prywatnego, konstruowanych na wzór modeli policyjnych. Są to urządzenia elektrochemiczne pozbawione ustników, których trafność jest zaskakująco dobra. Należy jednak mieć na uwadze, iż mowa tutaj o najdroższych alkomatach, jakie są dostępne na rynku. Cena urządzenia może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak wcale, że trafny i skuteczny alkomat nie może być tańszy.

Wysokiej jakości tanie alkomaty

Wydaje się, iż alkomat jest na tyle rzadko używanym urządzeniem, że nikt nie chce wydawać ogromnych sum na jego zakup. Dlatego też większość kierowców szuka modeli dostępnych w cenie kilkuset złotych, a niektórzy wybierają modele dostępne nawet za mniej niż sto złotych. Nie ulega wątpliwości, że na im niższych półkach cenowych szukamy urządzenia do mierzenia trzeźwości, tym więcej będzie nam wpadało w ręce modele niskiej jakości. Jednak wśród alkomatów w cenie kilkuset złotych, a nawet pośród tych najtańszych, dostępnych za kilkadziesiąt złotych, również można znaleźć niezawodny sprzęt. Kupuj tanie alkomaty w Sklep-alkomat.pl, a nie będziesz się musiał zastanawiać nad niezawodnością urządzenia. Alkomaty sprzedawane przez wymieniony sklep to urządzenia najwyższej klasy, wyprodukowane przez uznanych producentów. Jednocześnie wiele modeli, które znajdziemy w asortymencie sprzętu, to urządzenia dostępne w bardzo niskich cenach.

Oczywiście niska cena urządzenia zawsze ma swoją przyczynę. W przypadku wspomnianego sklepu nie ma mowy o kiepskiej trafności urządzeń, gdyż każdy dostępny model to urządzenie skuteczne, na którym można polegać. Niemniej jednak w przypadku najtańszych alkomatów trzeba się liczyć z nieco krótszym czasem ich działania. Rzecz w tym, iż każdy alkomat ma określoną maksymalną liczbę pomiarów, które może trafnie przeprowadzić. W przypadku najtańszych testerów liczba ta jest zwykle mniejsza niż w urządzeniach droższych. Tym nie mniej nawet najtańsze urządzenia pozwalają zwykle przeprowadzić nawet kilkaset trafnych pomiarów trzeźwości.

Dodaj komentarz