Bez kategorii

Czy każda firma potrzebuje swojej aplikacji mobilnej?

Z miesiąca na miesiąc wzrasta sprzedaż smartfonów i tabletów. Nic dziwnego skoro dzięki ich pomocy można załatwić coraz więcej spraw z rozmaitych obszarów życia. W efekcie, dla poszerzającego się grona firm potencjalni konsumenci są właśnie w sieci.

Te niewielkie, ale bardzo przydatne programy rozprzestrzeniają się z zaskakującą szybkością na kolejne obszary życia. Dzięki temu staje się ono coraz łatwiejsze, a załatwianie codziennych spraw coraz szybsze. Dostęp do poczty mailowej, sprawdzanie pogody, zamawianie taksówki czy rezerwacja wizyty w gabinecie lekarskim jeszcze nigdy nie były tak proste. Już nikogo nie dziwi widok osoby  płacącej za zakupy telefonem.

Aplikacje mobilne dla firm to konieczność czy tylko zwykła fanaberia

Największą zaletą aplikacji jest możliwość ich personalizacji. Doceniają to kolejne marki i dowiadują się o klientach kolejnych cennych informacji. Chodzi tu już nie tylko o preferencje zakupowe czy dane liczbowe, ale o sam przebieg całego procesu zakupowego. Pozwala to twórcom udoskonalać ich serwisy. Działom marketingu i sprzedaży zaś jeszcze lepiej profilować ofertę. W efekcie kreuje to określone zachowania całych grup odbiorców, a to przyczynia się do zwiększania sprzedaży.

aplikacje mobilne

Podsumowując, aplikacje mobilne dla firm to stosunkowo nowy, ale niezwykle cenny kanał komunikacji z konsumentem. Pozwala poznać jego potrzeby (nawet te z pozoru nieistotne) i odpowiednio na nie zareagować. Co bardzo ważne to fakt, że w przypadku tych rozwiązań nie ma nawet znaczenia branża, w której działa przedsiębiorstwo. W każdej znajdą zastosowanie apki.

Co zrobić, by praca nie poszła na marne

Wiele firm, które rozważa wprowadzenie na rynek własnej aplikacji mobilnej nurtuje pytanie: co zrobić, by ich dzieło nie trafiło do kosza tuż po zainstalowaniu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dwa kluczowe aspekty:

  1. użyteczność – produkt powinien rozwiązywać konkretne problemy, być przydatny i ułatwiać życie
  2. gotowość – niedopuszczalne jest „wysłanie w świat” aplikacji, która nie przeszła pozytywnie wszystkich testów i najzwyczajniej w świecie nie została jeszcze ukończona.

Nie można również zapominać o funkcjonalności. Szeroką można uzyskać dzięki elastycznemu podejściu do projektu a także stosowaniu najnowszych technologii m.in. kody QR, geotargeting, rozszerzona rzeczywistość czy komunikacja NFC. Każdą z wdrażanych aplikacji warto  zintegrujemy z różnorodnym środowiskiem systemowym, tworząc jednolite rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *