Bez kategorii

Budowa garderoby – jak się za to zabrać?

Własna garderoba w domu to marzenie wielu kobiet, choć także mężczyźni często doceniają jej możliwości. To przede wszystkim ogrom miejsca i osobne pomieszczenie, gdzie można zainstalować lustra i szafy mieszczące każde ubranie na osobnym wieszaku, każdą parę butów na półce… wygody wybierania i przechowywanie ubrań w garderobie nie da się przecenić. Jej budowa może jednak kosztować, dlatego też warto wiedzieć, jak zbudować garderobę samodzielnie.

Odpowiednia przestrzeń

Gdzie można zbudować garderobę? Najczęściej niezbędne okazuje się wygospodarowanie na ten cel kawałka pokoju, jednak w niektórych domach zdarzają się przestrzenie nieużywane i zapomniane.

Garderoba
Garderoba

Gruntowne pomiary

Uważne zmierzenie dostępnej przestrzeni jest niezbędne szczególnie na etapie zakupu produktów. Gdy garderoba będzie powstawała, lepiej nie biegać nerwowo do marketu budowlanego, usiłując dokupić pojedyncze panele. Zdecydowanie lepiej też nie przepłacać, kupując za wiele materiałów których później trudno będzie się pozbyć. Pomiary pozwolą też obliczyć przybliżony kosztorys.

Pomoc fachowców?

Jeśli przestrzeń przeznaczona pod garderobę nie była dotąd użytkowana, zapewne będzie wymagała gruntownego remontu – kładzenie podłóg, zamontowanie oświetlenia, te i inne prace nie są łatwe dla osób, które dotąd ich nie wykonywały.

W wielu sytuacjach pomocne są instruktaże w internecie i strony prowadzone przez pasjonatów tak zwanego „zrób to sam”. Jeśli jednak nie ma się na podorędziu nikogo, kto miałby choć nikłe pojęcie o elektryce, warto poprosić tu o pomoc fachowca. Samodzielne starania mogłyby być niebezpieczne.

Instrukcje, pomysły, inspiracje

Co jeszcze można zrobić, by przyspieszyć i usprawnić powstanie wymarzonej garderoby, a następnie cieszyć się efektem? Inspirować się! Internet i fachowe pisma są pełne porad i i pomysłów. Warto sprawdzić, jak inni ludzie wykorzystali i urządzili przestrzeń. Garderoby są naprawdę różne, a kopiowanie cudzych rozwiązań to żaden wstyd – można także wykorzystać pomysły innych jako bazę pod autorskie rozwiązania. Kreatywność pomaga przy każdym majsterkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *