Bez kategorii

Biokominek do mieszkania w bloku

Biokominki to niezwykle modny trend w aranżacji wnętrz w ostatnim czasie. Co ciekawe sięgają po nie nie tylko właściciele domów, ale też mieszkań, bowiem są one łatwe w montażu, bezpieczne w użytkowaniu, a do tego niezwykle efektowne. Czy jednak biokominki to dobre rozwiązanie do mieszkania w bloku?

Czy zakup biokominków do mieszkań w blokach to dobry pomysł?

Nie w każdym domu, o mieszkaniach już nie wspominając, da się zainstalować tradycyjny kominek – głównie z powodu brak możliwości zainstalowania przewodów odprowadzających spaliny. Chcąc jednak spełnić swoje marzenie w tym zakresie, warto zainwestować w biokominek, czyli kominek ekologiczny, w którym wykorzystuje się ekologiczne paliwo pochodzenia roślinnego – wytwarzane na bazie alkoholu etylowego.

Coś w temacie biokominków

Takie biokominki nie emitują dymu ani innych szkodliwych substancji, dlatego nie wymagają podłączenia do przewodów kominowych. Efektem ich spalania są wyłącznie: para wodna i śladowe ilości dwutlenku węgla – ilość zbliżona do znajdującego się w wydychanym przez nas powietrzu. A zatem są one nie tylko ekologiczne, ale też „czyste”, bo nie zostawiają sadzy ani popiołu.

Co więcej, zalet takich biokominków jest znacznie więcej. Otóż, podczas procesu spalania biopaliwa powstaje para wodna, dzięki czemu poprawia się wilgotność powietrza w danym pomieszczeniu. Można, więc wykorzystać je do domowej aromaterapii, wystarczy umieścić w nim naczynie z olejkiem zapachowym.
Biokominki mogą także stanowić dodatkowe źródło ciepła. Chociażby w okresie jesienno-zimowym.

Kominek w mieszkaniu w bloku – czy to, aby bezpieczne?

Wśród licznych zalet biokominków najczęściej wymienia się również to, że są one bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Nie mniej jednak należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, nie wolno dolewać biopaliwa do nagrzanego ani płonącego biokominka, ponieważ jest to produkt łatwopalny. Po drugie, choć nie emitują one dymu, to jednak pomieszczenie, w którym takie biokominki się znajdują, należy regularnie wietrzyć. Po trzecie, wszystkie łatwopalne elementy typu: wykładzina, meble, firany itp. powinny znajdować się w odległości co najmniej 1,5 metra od biokominka. I na koniec, pamiętajmy aby nie zostawiać zapalonego biokominka, kiedy wychodzimy z domu czy też kładziemy się spać.

Nowoczesne modele biokominków są tylko bezpieczne, ale również doskonale wpasowują się w klimat każdego pomieszczenia – czy to domu czy mieszkania – jest to więc nie tylko praktyczne, ale też niezwykle efektowne rozwiązanie, tak chętnie polecane przez projektantów wnętrz.

galeria kominków

Dodaj komentarz