Bez kategorii

10 powodów, by pić wodę mineralną

Większość z nas doskonale wie, że odpowiednie nawodnienie organizmu jest podstawą jego prawidłowego funkcjonowania.  Jakby nie było, człowiek w około 70 procentach składa się z wody. I już z tego powodu warto ją pić.

Niestety, każdego dnia tracimy jej spore zapasy i musimy dbać o ich uzupełnienie. Szczególnie w sytuacji podejmowania wysiłku fizycznego czy umysłowego, co najczęściej wiąże się z pracą. Woda butelkowana dla firm jest w tej sytuacji najwygodniejszym sposobem na dostarczenie odpowiedniej ilości wody praktycznie w każdym przedsiębiorstwie. Poznaj 10 powodów, dla których warto to robić!

1. Dotlenienie organizmu

Woda dotlenia organizm. Nic w tym dziwnego, nasza krew, która odpowiada za transport tlenu, w ponad 80 procentach składa się z wody. Człowiek dotleniony nie tylko czuje się lepiej, ale jest również bardziej energiczny i szybciej myśli.

2. Wsparcie dla pamięci i koncentracji

Odpowiednie nawodnienie organizmu poprawia koncentrację i pamięć, co zwiększa wydajność pracowników.

hurtownia wody

3. Sposób na ból głowy

Utrzymanie odpowiedniego poziomu wody niweluje bóle głowy. Warto pamiętać, że nasz mózg również w prawie 80 procentach składa się z wody i jej odpowiednia ilość warunkuje jego prawidłowe funkcjonowanie.

4. Wróg kurczy i poprawiacz nastroju

Wody bogate w magnez pomagają pozbyć się bolesnych kurczy, a także poprawiają nastrój.

5. Regulator temperatury ciała

Woda pozwala regulować temperaturę ciała, jej spożywanie szczególnie jest istotne w wysokich temperaturach, ponieważ chroni ona przed przegrzaniem organizmu.

6. Wsparcie dla układu trawiennego

Woda niezwykle pozytywnie wpływa na metabolizm i trawienie, co przekłada się na dobre samopoczucie i niweluje problemy związane z układem pokarmowym.

7. Zmniejszenie ryzyka zawału

W przypadku stresującej pracy ogólnodostępna woda butelkowa dla firm pozwala utrzymać odpowiednie nawodnienie, czym poprawia pracę serca i zmniejsza ryzyko zawału aż o 41 procent.

8. Zwiększenie wydolności organizmu

Woda znacznie poprawia wydolność i wytrzymałość organizmu w trakcie pracy fizycznej.

9. Ochrona wzroku

Pijąc każdego dnia wymaganą ilość wody, dbamy o nasz wzrok. Szczególnie ważne jest to w przypadku wielogodzinnej pracy przy komputerze.

10. Detoks

Regularne spożywanie wody ma olbrzymie znaczenie dla oczyszczenia organizmu, ponieważ to właśnie woda usuwa z niego najwięcej toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *