Bez kategoriiZdrowie

Zdrowo między posiłkami

Jedną z koronnych zasad nie tylko zdrowego stylu odżywiania, ale również odchudzania jest niepodjadanie między posiłkami. Natomiast jeżeli nie możemy się opanować to zdecydowanie lepiej postawić na zdrowe przekąski.

Przekąska to nie pełny posiłek

Tak naprawdę w tej kwestii mamy wiele rozwiązań, z których możemy korzystać niemal o każdej porze dnia i nocy. Pamiętać musimy o kilku żelaznych zasadach, aby oczywiście przekąski nie zamieniły się w posiłek, bo jak sama nazwa wskazuje mają to być niewielkie porcje jedzenia. Nie bójmy się też eksperymentować, ponieważ to, co może wydawać nam się nieciekawe czy niesmaczne czasami da się przyrządzić tak, że nie pozostaje nic innego jak palce lizać.

Kup gotowe w sklepie

Przede wszystkim możemy skorzystać z gotowych produktów, które możemy podgryzać bez żadnego wcześniejszego przygotowania. Są to chociażby różnego rodzaju orzechy, migdały, suszone owoce, wafle ryżowe, mogą być to również gotowe soki przecierowe lub musy owocowe do kupienia w wygodnych tubkach.

Orzechy
Orzechy

Wśród produktów, które skonsumować możemy szybko i które nasycą nas przynajmniej na jakiś czas jest też jogurt naturalny, kefir czy twarożek, czasami możemy też skusić się na jedną lub dwie kostki gorzkiej czekolady. Wymieniać można tutaj bez końca.

Pyszne i własnoręcznie przygotowane

Jest też drugi rodzaj produktów, które wykorzystać można jako przekąski w ciągu dnia, a które możemy zrobić samemu. Bez problemu zrobimy batoniki musli, które możemy zabierać ze sobą do pracy czy do szkoły. Najprostszym rozwiązaniem są naturalnie owoce i warzywa, które przecież można wcześniej obrać i zapakować do pojemnika.

Do tej kategorii zalicza się też wszelkiego rodzaju koktajle owocowe czy owocowo – warzywne, kanapki z pełnoziarnistym pieczywem, sałatka oczywiście bez majonezu czy innego tłustego sosu oraz wiele innych. Sporo zależy od naszej inwencji twórczej i dobrych chęci.

Jeżeli nadal mamy wątpliwości co do tego co jeść jako przekąski to wystarczy spisać sobie listę takich odpowiednich posiłków i produktów i zawsze zgodnie z jej wytycznymi robić zakupy, aby w naszym domu nigdy nie zabrakło zdrowego jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *