Bez kategorii

Wakacje w Trójmieście

W sezonie wakacyjnym Trójmiasto oblegane jest przez turystów z oczywistych powodów- rozległe plaże, bezkresne morze i słoneczna pogoda zachęcają do wypoczynku w polskich kurortach. Jednak w pozostałych miesiącach także nie brakuje osób zainteresowanych bogatą historią Gdańska, turystów spacerujących po sopockim molo, czy w centrum Gdyni.

Planując wakacje w Trójmieście musimy już kilka miesięcy wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsca noclegowego, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i możliwościom finansowym. Może to być prywatny apartament, miejsce w pensjonacie, domek letniskowy albo luksusowy hotel, Gdańsk i Gdynia mają bowiem bogato rozwiniętą bazę noclegową.

Najlepiej rozwiniętym miastem portowym Trójmiasta jest bez wątpienia Gdynia, której głównym punktem rozpoznawczym (pomijając oczywiście nadmorskie wybrzeże) jest Skwer Kościuszki, z którego rozpościera się niesamowity widok na Morskie Wieże. Jednak to atrakcje wodne cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów- cumujące po morzu żaglowce i historyczne okręty (chociażby ORP Błyskawica), miejsca spacerowe wzdłuż wybrzeża, czy rejsy statkiem po Bałtyku.

W Gdyni nie brakuje też miejsc idealnych, dla osób spragnionych kultury i rozrywki, wśród których warto wymienić chociażby Teatr Muzyczny, Akwarium Gdyńskie, czy torpedownię. Z kolei Gdańsk kojarzony jest przede wszystkim z zabytkowymi kamienicami ciągnącymi się wzdłuż ulicy Długiej, która wiedzie do Głównego Miasta ze słynną fontanną Neptuna. Starówka to oczywiście skupisko licznych kawiarni i urokliwych knajpek, gdzie turyści mają do wyboru liczne bary i restauracje. Gdańsk wielu Polaków zna z jego bogatej historii, dlatego nie sposób pominąć wizyty w Westerplatte, odwiedzenia Pomnika Poległych Stoczniowców, czy placu Obrońców Poczty Polskiej.

Poza tym można wybrać się w krótką podróż wodnym tramwajem na Hel, pospacerować po uroczym Parku Oliwskim, czy po prostu leniwie wypoczywać na gdańskich plażach. Ostatnim miastem Trójmiasta, którego symbolem rozpoznawczym jest długie, drewniane molo jest oczywiście Sopot. Jego nadmorski klimat pełen zdrowotnego jodu, amfiteatr Opery Leśnej oraz nowoczesny aquapark sprawiają, że miasto zawsze jest pełen turystów z różnych stron Polski i świata.

Wakacje w Trójmieście to doskonała okazja do zażycia morskich kąpieli i leniwego wypoczynku na plaży, a także świetny czas na zwiedzanie zabytków i atrakcji nadmorskich miasta.

Hotel Hilton Gdańsk – idealne miejsce na wypoczynek – https://hiltongdansk.pl/index.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *