Bez kategorii

Specjalistyczne technologie służące do oceny cieczy

Jakie podstawowe badania są wykonywane w przypadku cieczy nieklarownych np. szamba? Dlaczego to jest tak ważne i jak wygląda podstawowy sposób oceny ścieków komunalnych, przemysłowych i nie tylko. Postarajmy się wyjaśnić, jak wyglądają pomiary wykorzystywane w przypadku nieklarownych cieczy.

Jak wyglądają klasyczne pomiary hydrologiczne?

W klasycznej ocenie cieczy bardzo istotne pozostaje sprawdzenie parametrów, które mają znaczenie w kontekście ochrony środowiska. W tym celu wykorzystywana jest sonda hydrostatyczna, ph-metry, urządzenia służące do oceny klarowności cieczy, spektroskopy oraz inne specjalne urządzenia oceniające między innymi parametry optyczne cieczy, zawartość związków lotnych oraz inne podobne parametry.

W przypadku ścieków komunalnych Unia Europejska narzuca bardzo surowy reżim sanitarny – niezwykle istotne pozostaje staranne zabezpieczenie wszelkich kwestii związanych z zachowaniem jakości procesu filtracji ścieków, tak aby oczyszczona woda mogła trafić z powrotem do normalnych zbiorników wodnych. Nadzór hydrologiczny wymaga rzecz jasna specjalistycznej aparatury pomiarowej, staranności oraz regularności wykonywania w celu dostarczenia najbardziej zbliżonych do rzeczywistości wyników.

sonda hydrostatyczna

Proces oceny hydrologicznej – jak to wygląda?

W toku realizacji oceny hydrologicznej zbiornika wodnego bardzo ważne jest sprawdzenie między innymi takich parametrów, jak głębokość. W tym celu nieoceniona okazać się może specjalistyczna sonda hydrostatyczna, która może być i wykorzystywana w formie przenośnej – np. w ramach standardu PLX27, co umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym głębokości studni, szamb, rzek, kanałów oraz innych zbiorników oraz cieków wodnych.

Współczesna nauka i technologia dostarczają wielu przydatnych rozwiązań, dzięki ich zaimplementowaniu można spodziewać się naprawdę rewelacyjnych efektów w zakresie jakości i szybkości wykonywania wszelkich pomiarów hydrologicznych, które są nam potrzebne. Nowoczesne technologie pomiarowe pozwalają na jakościową, szybką i komfortową pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *