Bez kategorii

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Wiele osób drży przed koniecznością leczenia kanałowego, obawiając się niesamowitego bólu i przedłużającego się cierpienia w gabinecie stomatologicznym. Złowrogo brzmi także to, że leczenie to odbywa się na tak zwane raty. Osoby, które jeszcze nigdy nie doświadczyły tego, mają do dyspozycji wiele informacji i filmów w Internecie. Strach wynika często z niewiedzy, dlatego też warto go okiełznać przed udaniem się do dentysty. Jak zatem w praktyce wygląda leczenie kanałowe Rzeszów?

Kiedy potrzebne jest leczenie kanałowe?

Dzięki leczeniu kanałowemu można uratować ząb, w którym doszło do rozwinięcia się stanu zapalnego w miazdze. Chodzi tutaj o unerwioną tkankę, która wysyła do mózgu impulsy o bólu, gdy dojdzie do zakażenia we wnętrzu zęba. Powodem tego stanu rzeczy może być rozwój próchnicy, co ułatwia przedostawanie się bakterii do wnętrza zęba.

Leczenie kanałowe Rzeszów

To samo dotyczy sytuacji wystąpienia głębokich ubytków w zębie i wielokrotnego leczenia uzębienia. Powodem zapalenia miazgi może być także pęknięcie czy złamanie zęba. Leczenie kanałowe Rzeszów jest wskazane, gdy pojawi się obrzęk i ból podczas gryzienia na skutek ucisku na zakończenia nerwowe. Pacjenci narzekają także na nieprzyjemne reakcje związane z ciepłem i zimnem.

Jak wygląda w praktyce leczenie kanałowe zęba Rzeszów?

W celu rozpoczęcia leczenia kanałowego, konieczne jest usunięcie całej zmienionej chorobowo miazgi z komory i kanału, co umożliwia pozbycie się bakterii i wydzielanych przez nie trucizn. Następnie wnętrze zęba zostaje zdezynfekowane i starannie wypełnione biozgodnym materiałem. Kolejnym krokiem jest odbudowanie tkanek zęba poprzez zastosowanie materiałów kompozytowych, cyrkonowych czy porcelanowych. Całkowite usunięcie miazgi z wnętrza zęba sprawia, że staje się on martwy, czyli przestaje być nieunerwiony. Nie zmienia to jednak faktu, ze do dziesięciu dni może występować podrażnienie ozębnej. Trzeba również liczyć się z tym, że leczony kanałowo ząb staje się coraz słabszy. Bardzo ważne jest to, aby wybrać nowoczesny gabinet stomatologiczny, dzięki czemu można liczyć na skrócony czas leczenia, mniejsze uczucie dyskomfortu, precyzyjne oczyszczenie wnętrza zęba z bakterii, zapobiegniecie nawrotom infekcji i cieszenie się wyleczonym zębem przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *