Bez kategorii

Jak urządzić przedpokój w bloku?

Niemal w każdym blokowym przedpokoju jest bardzo mało miejsca. Tym samym trzeba naprawdę postarać się, aby urządzić go w taki sposób, aby był on funkcjonalny i możliwie jak najbardziej przestrzenny.

Jasne przede wszystkim

Pierwszy i najważniejszym krokiem związanym z optycznym powiększaniem małego przedpokoju jest pomalowanie ścian na bardzo jasne kolory. To pierwsze rozwiązanie, o którym powinniśmy pomyśleć, gdyż jest to bardzo skuteczne. W dodatku całe wnętrze stanie się jaśniejsze. W końcu zazwyczaj w blokowych przedpokojach brak okien, przez co każdy sposób na ich rozjaśnienie jest jak najbardziej wskazany.Przedpokój w bloku

Postaw na porządne oświetlenie

Przede wszystkim konieczne jest dostarczenie jak największego źródła światła. Dobrym rozwiązaniem mogą być kinkiety przytwierdzone co kilka metrów. Jednak to nie jedyne rozwiązanie, gdyż można też postawić na taśmy LED-owe, czy też po prostu lampę wiszącą, którą można ustawić tak, aby oświetlała każdy kawałek przedpokoju. Ważne jest też, aby kolor światła był jasny, najlepiej naturalny, a nie żółty. W ten sposób wnętrze również stanie się większe.

Ciekawy podłogowy trik zwiększający blokowe wnętrza

Bardzo dobrym rozwiązaniem przy małych wnętrzach jest zastosowanie jednej podłogi do wszystkich lub chociaż do większości pomieszczeń. W ten sposób można stworzyć iluzję większego pomieszczenia i pewnego rodzaju ciągłość. W dodatku całość staje się bardziej stylowa i przemyślana. Taki zabieg jest bardzo dobrym pomysłem nie tylko w blokach, jednak szczególnie tam można dostrzec to rozwiązanie.

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Małe wnętrza sprawiają, że musi zadziałać kreatywność. Dlatego też coraz częściej używane są meble przedpokojowe z rodzaju modułowych. Takie rozsądne oszczędzanie każdego metra przedpokoju jest bardzo istotne i dzięki temu rozwiązaniu możliwe. Niezbędne meble przedpokojowe to przede wszystkim ławeczka, na której można włożyć buty, półki, szafki, czy małe regały. Bardzo często można je wszystkie kupować w dowolnej ilości i układać według własnego pomysłu. W dodatku te meble do przedpokoju, które nie mieszczą się, można po prostu powiesić. Jednak w taki sposób, aby widoczny tam był nadal jakiś głębszy zamysł.

Cechy mebli przedpokojowych

Jak wiadomo każde meble, które zamierzamy umieścić w przedpokoju, powinny być przede wszystkim wąskie. Jednak nie tylko to jest bardzo ważne. Bardzo ważne, aby meble do przedpokoju były też bardzo pojemne. Dobrym rozwiązaniem jest przytwierdzenie mebli do ściany.

Dodaj komentarz