Bez kategorii

Jak bezpiecznie pakować paczki wysyłane za granicę?

Odpowiedź to folia bąbelkowa. Zdziwieni? Najprostsze sposoby zazwyczaj są tymi najskuteczniejszymi.

Folia bąbelkowa nosi również nazwę folii pęcherzykowej. Wynaleziona została w XX wieko, a było to zupełnie przypadkowym odkryciem. Dwóch amerykańskich inżynierów chciało stworzyć plastikową tapetę łącząc ze sobą dwie zasłony prysznicowe. Niestety po ich sklejeniu pozostały małe bąbelki powietrza, których w żaden sposób nie byli w stanie zlikwidować. Początkowo próbowali sprzedawać nieudany wynalazek jako izolacje termiczną. I po części się im udało, bo sprężysty, przeźroczysty, plastikowy materiał zaczął być używano jako izolacja, lecz do pakowania delikatnych przedmiotów. Tym oto sposobem w dzisiejszych czasach mamy dostęp do niezastąpionego materiału chroniącego różnego gabarytu przedmioty podczas transportu.

folia bąbelkowa, bąelkowa folia

Bezpieczna paczka dzięki folii bąbelkowej

Materiał, z którego wykonana jest folia bąbelkowa to polipropylen. Jest to całkowicie naturalny materiał, który nie zawiera substancji szkodliwych dla zabezpieczonych w niego materiałów. Wykazuje on dużą odporność chemiczną, dobrą przepuszczalność powietrza oraz niewielką przepuszczalność pary. Dodatkowo nie dopuszcza do kontaktu z kurzem, pyłem czy brudem, które mogłyby uszkodzić zapakowany w folię przedmiot. Folia bąbelkowa, jak sama nazwa wskazuje zawiera bąbelki, czyli pęcherzyki powietrza zamknięte w folii. Jedną z ich właściwości jest termoizolacja – dzięki temu towar podczas transportu nie zmienia w sposób znaczący swojej temperatury. Istotną zaletą samego polipropylenu jest „kleistość”, która sprawia, że materiał doskonale przylega do różnorodnych powierzchni. Przede wszystkim jednak folia bąbelkowa oferuje doskonałą amortyzację, dzięki regularnie rozmieszczonym pomiędzy dwiema warstwami folii pęcherzykom powietrza. Wszystkie te właściwości tworzą z folii bąbelkowej niezastąpiony materiał do ochrony podczas transportu różnego rodzaju oraz gabarytu przedmiotów.

Folia bąbelkowa czy wypełniacz do paczek ?

Najlepiej jedno i drugie. Ale jeśli mamy wybrać tylko jedną odpowiedź – folia bąbelkowa. Wyróżnia ją lekkość – użycie nawet ogromnej ilości folii bąbelkowej prawie w ogóle nie zwiększy całościowej wagi opakowania. Jest to często niezwykle znaczące podczas wyboru przesyłki oraz jej późniejszego kosztu nadania. Dodatkowo mamy również wybór wielkości bąbli – wariant mały lub duży. Większe bąble przeznaczone są do przedmiotów dużych gabarytów. Standardowo produkt posiada dwie warstwy folii, lecz wiele firm oferuje folie bąbelkowe 3-warstwowe. Również jest to duży plus jeśli chodzi o możliwości zabezpieczania przedmiotów ciężkich i dużych.

Dodaj komentarz